statystyki

Antyterroryści szkolą nauczycieli. W Warszawie ruszył pilotażowy projekt

25.02.2016, 19:25
nauczyciel, szkoła dzieci

Polscy nauczyciele na ogół nie wiedzą, co robić podczas atakuźródło: ShutterStock

Warszawscy nauczyciele rozpoczęli szkolenia antyterrorystyczne. Pod okiem byłych komandosów jednostki specjalnej Grom, 30. nauczycieli z Bemowa uczyło się jak reagować na agresję i jak zachować się w sytuacji ataku terrorystycznego na szkołę.

Reklama


Reklama


Nauczyciele uczestniczący w szkoleniu uważają, że otrzymali ważne informacje o prawidłowym zachowaniu w obliczu zagrożenia. Mówili, że uczestnictwo w zajęciach było dla nich ogromnym przeżyciem. Wiedzieli o tym, że to tylko szkolenie, ale emocje były i tak bardzo duże. Dlatego, według nich warto poznać procedury w takich sytuacjach, bo nie można opierać się tylko na intuicji.

Były żołnierz Gromu podpułkownik Krzysztof Przepiórka powiedział IAR, że na świecie zdarzają się sytuacje zagrożenia terrorystycznego w szkołach. Tymczasem polscy nauczyciele na ogół nie wiedzą, co robić podczas takiego ataku. Przepiórka zaznaczył, że problemu nie rozwiązuje zainstalowanie monitoringu w szkole. Wskazał na klasowe wycieczki, gdzie nauczyciele i uczniowie znajdują się poza szkołą, ale również są narażeni na agresję czy atak z bronią.

Władze Bemowa deklarują, że przeszkoleni nauczyciele będą prowadzić spotkania na temat bezpieczeństwa w swoich szkołach.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • doświadczony nauczyciel(2016-02-26 12:10) Odpowiedz 50

    Żeby nauczyć dorosłych, wykształconych ludzi zasad zachowania się podczas zagrożenia terrorystycznego w szkole wdraża się pilotaż. Wdrażając reformy wywracające system oświatowy, wprowadza się chaotyczne zmiany bez oglądania się na skutki. Cóż, taka już uroda zarządzania oświatą.

  • puszatek(2016-03-05 15:50) Odpowiedz 10

    Jak na razie to oglądałam taki sobie film z mordującymi psychopatami w szkole. W każdej szkole powinien być dobrze przeszkolony ochroniarz. Sorry, ale ja uczę języków obcych i nie wiem, czy potrafiłabym się zachować w czasie takiej rzezi. Czy jest to już obowiązkiem nauczyciela? Do cholery, jestem zwykłym człowiekiem.... a koszula zawsze jest bliższa ciału.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama