statystyki

USA: Jeb Bush wycofuje się z prawyborów

21.02.2016, 09:20

Jeb Bush nie zostanie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Po słabym wyniku w prawyborach w Karolinie Południowej były gubernator Florydy wycofał się z walki o nominację partii republikańskiej.

Reklama


Reklama


W Karolinie Południowej Jeb Bush zajął dopiero 4 miejsce, uzyskując niespełna 8 procent głosów. Wcześniej słabo wypadł w Iowa (szóste miejsce) i w New Hampshire (czwarte miejsce). "Mieszkańcy Iowa, New Hampshirre i Karoliny Południowej wypowiedzieli się i szanuję ich decyzję. Tak więc dziś zawieszam kampanię" - mówił do swoich zwolenników. Bush wyraził nadzieję, że kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych zostanie republikanin. "Ameryka jest krajem, który myśli dalekowzrocznie, działa śmiało i przewodzi bez poczucia winy. Zadaniem następnego prezydenta będzie przywrócenie takiego przywództwa" - dodał.

Na początku prawyborów Jeba Busha uważano za faworyta do nominacji. Były gubernator Florydy nie był jednak w stanie porwać za sobą republikanów, mimo że wydał na kampanię najwięcej ze wszystkich kandydatów. W Karolinie Południowej nie pomogło mu nawet wsparcie popularnego i szanowanego w tym stanie George'a Busha.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Carolina(2016-02-21 09:31) Odpowiedz 10

    Informacja jaka się należy czytelnikom to Donald Trump wygrywa prawybory w Południowej Karolinie z rezultatem 32.47%. Według sondażu jednej z najważniejszych gazet w Waszyngtonie Donald Trump ma 70% poparcie w nominacji na staniecie do wyborów jako kandydat Republikanów

  • No i ...(2016-02-21 11:52) Odpowiedz 00

    ... dzięki ...

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama