statystyki

PiS szykuje się do wyborów uzupełniających. Kaczyński: To test poparcia dla zmian

20.02.2016, 13:38; Aktualizacja: 20.02.2016, 14:02
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyńskiźródło: newspix.pl

Jarosław Kaczyński powiedział, że wybory uzupełniające do Senatu będą testem społecznego poparcia dla zmian w Polsce. Wybory odbędą się 6 marca w okręgu łomżyńsko-suwalskim.

Reklama


Reklama


Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział w Augustowie, że głosowanie będzie mieć duże znaczenie. Jego wyniki pokażą bowiem poparcie dla podjętego kilka miesięcy temu marszu ku przemianie Polski i zwiększeniu jej podmiotowości. Marsz ten jest, jak przyznał Kaczyński, trudny, tym bardziej, że, jak się wyraził, "rzuca się kłody pod nogi". Prezes PiS dodał, że po wyborach wszędzie się mówiło o okręgu łomżyńsko-suwalskim i o kandydatce PiS, Annie Marii Anders. Kaczyński wyraził przekonanie, że zostanie ona senatorem.

Prezes PiS podkreślił, że rola Senatu jest bardzo duża, gdyż kontroluje on prace legislacyjne. Może też poprawiać prawo stanowione przez Sejm. Senatorowie są przedstawicielami swoich ziem w parlamencie. Jest to, zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, szczególnie ważne dla tych regionów, w których jest dużo do zrobienia. Należy do nich ziemia suwalska.

Kaczyński powiedział, że o rozpoczęciu "dobrej zmiany" świadczy program Rodzina 500 Plus, który jest bardzo korzystny dla obywateli. Zdaniem prezesa PiS, da on mieszkańcom wsi więcej, niż dopłaty unijne. Jarosław Kaczyński zarzucił opozycji, że próbuje "wysadzić ten program w powietrze". Dodał, że jeśli Polska będzie się rozwijać i system podatkowy zostanie uszczelniony, to będzie można zwiększyć pomoc, udzielaną w ramach tego programu.

Prezes PiS zapowiedział, że w najbliższym czasie zostaną ujawnione wyniki audytu, prowadzonego w ministerstwach. Będzie też podsumowanie stu dni rządu Beaty Szydło.

Jarosław Kaczyński powiedział, że w Polsce starły się dwie koncepcje rozwoju kraju. Pierwsza, preferowana przez Platformę Obywatelską, polega na tym, że rozwijają się tylko metropolie, z czego korzystają pozostałe regiony. Koncepcja ta, zdaniem prezesa PiS, nigdzie się nie sprawdziła. Prawo i Sprawiedliwość przeciwstawiło jej koncepcję zrównoważonego rozwoju, zakładającą wspieranie tych regionów, które tego potrzebują. Takim regionem jest właśnie Suwalszczyzna, a Anna Maria Anders będzie reprezentować ją w Senacie - powiedział Jarosław Kaczyński, wzywając do głosowania na kandydatkę PiS.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Wczesniej niz sie Niektorym wydaje (2016-02-20 17:56) Odpowiedz 50

    "Niejednego KARŁA ... ŻĄDZA WLADZY ZŻARLA"

  • xyz(2016-02-22 23:18) Odpowiedz 20

    PIS nauczone wieloma kolejnymi porażkami wyborczymi odrobiło lekcje i ostatnie wybory prezydenckie i do sejmu wygrało. Niesamowita aktywność PIS-u na każdym szczeblu i w każdej dziedzinie: obiecanki wyborcze dla każdego co kto chce, oblewanie przeciwników politycznych i obrzydzanie ich społeczeństwu, nasyłanie na kandydatów przeciwnych opcji "przypadkowych" przechodniów ubliżających od złodziei i kłamczuch, niesłychana aktywność pisowskich hejterów w sieci, rozpychająca się łokciami dziarska młodzieżówka...Sam pan prezes pofatygował się do Augustowa, aby poprzeć swoją kandydatkę w wyborach uzupełniających. Co robi opozycja niby popierająca jej kontrkandydata, o którym w Polsce nikt nic nie wie...Pewnie w okręgu łomżyńsko-suwalskim wygra spadochroniarz o znanym nazwisku...

  • K.O.(2016-02-21 13:00) Odpowiedz 10

    Spieszcie się z tym poparciem, bo za parę miesięcy nie będzie co popierać. Oszustwo 500+, bo miało być na każde dziecko, darmowe leki dla seniorow 75+, obniżenie wieku emerytalnego, podwyższenie progu podatkowego czy "pomoc" dla frankowiczów itd, itp Takim oszukańczymi hasłami Kaczyński wygrał wybory bo "ciemny lud" to kupił. Ludzie głosowali za zmianą nie wiedząc jaka to zmiana, bo nie było na kogo głosować.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama