Szef IPN: W aktach Kiszczaka jest zobowiązanie TW "Bolka" do współpracy z SB podpisane "Lech Wałęsa"

18.02.2016, 10:22; Aktualizacja: 18.02.2016, 11:03
Dom gen. Kiszczaka, w którym odnaleziono dokumenty SB

Dom gen. Kiszczaka, w którym odnaleziono dokumenty SBźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Wśród dokumentów znalezionych w domu Marii Kiszczak, wdowy po szefie komunistycznej bezpieki jest między innymi teczka pracy Tajnego Współpracownika SB ps.Bolek i odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy z SB podpisane nazwiskiem Lecha Wałęsy.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR

Reklama

Komentarze (9)

  • kobieta sukcesu(2016-02-18 10:48) Zgłoś naruszenie 247

    O współpracy "Bolka" z SB wiadomo już od dawna. Zastanawia mnie tylko czy to przy okazji aby nie próba przykrywania innych umaczanych współpracowników. Ciekawe czy teraz POspadają aureole zdrajcom? .................................A co teraz z "sędziami" którzy orzekli, że Bolek to nie Bolek? czy poniosą odpowiedzialność karną? Czy wylecą na zbity pysk z zawodu na zawsze???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • płakać czy śmieć(2016-02-18 11:10) Zgłoś naruszenie 162

    "legendo Solidarności" dałeś się ograć jak dziecko kiszczakowi

    Odpowiedz
  • v(2016-02-18 11:47) Zgłoś naruszenie 163

    właśnie, co z sędziami którzy w ww. sprawie poświadczyli nieprawdę?

    Odpowiedz
  • KALIF(2016-02-18 13:17) Zgłoś naruszenie 125

    Dokumenty, które wysypały się z teczki Kiszczaka, ostatecznie grzebią mit Lecha Wałęsy. Mit ten, służący Platformie Obywatelskiej, jej salonowym sprzymierzeńcom i wszystkim, którym potrzebny był „autorytet” plujący na PiS i Kaczyńskiego, podtrzymywany był w ciągu ostatnich lat m.in. dzięki ogromnym pieniądzom. Przedsięwzięcia Wałęsy wspierało państwo i samorządy a także nadzorowane przez resort skarbu potężne spółki, z bankiem PKO BP na czele. Nagroda wynosiła 100 tysięcy dolarów, a symboliczne czeki z dumą prezentował rokrocznie prezes bankowego potentata, Zbigniew Jagiełło.

    Odpowiedz
  • nikt(2016-02-18 11:43) Zgłoś naruszenie 1014

    Do obalenia pozostaje jeszcze ostatni mit: że ostatnia rozmowa braci dotyczyła tylko chorej mamy, a nie tego że trzeba lądować za wszelką cenę. Czekamy kiedy i kto to obali.

    Odpowiedz
  • KALIF(2016-02-18 13:22) Zgłoś naruszenie 92

    Jak się czują ci, którzy przeprowadzili kampanię przeciwko dążącym do prawdy? Można ubolewać nad tym, że sądy potwierdzały to kłamstwo, że media, instytucje rządowe i duża część systemu edukacyjnego potwierdzały to kłamstwo, że tak długi okres czasu kłamstwo kształtowało życie publiczne. Ci, którzy są za to odpowiedzialni, powinni wyciągnąć tego konsekwencje i zadośćuczynić Polakom za szkody NIE SĄDZE ŻEBY BYŁO ICH STAĆ POWIEDZIEĆ PRZEPRASZAM MYLILIŚMY SIĘ

    Odpowiedz
  • Nie matura lecz chec szczera zrobi z kapusia(2016-02-18 16:44) Zgłoś naruszenie 81

    oficera, a nawet posla do Parlamentu Europejskoego, podobnie jak Martin Schulc szefem bez matury ! Cala rodzina Walesow to szuje ostetniego gatunku !!! Synowie mordowali nauczycielke na przystenku autobusowym i inne przestepstwa . PO-PSL protegowalo jednego z synow do Parlamentu Europejskiego, niedorozwinietego, niedoksztalconego, niespotykanie mlodego ktory autoratywnie wczoraj, !7.02.2016 zaklinal prawde, ze to nie jest prawda, a dokument jest nic nie WART ! ! ! Do gnoju z cala rodzina, to Walesowe szambo smierdzi i smierdzi , debile nad debile , jak syn Tuska i jego corka ! ! ! Hanba dla III RP, hanba !!! Walesa juz w szkole donosil na swoich kolegow, w wojsku taki KRETYN zostal awansowany do kaprala, jaka to szkole podoficerska ukonczyl i kiedy ! ! ! Hanba, tacy to ludzie naleza do PO-PSL-SLD, Hanba, hanba ! ! !

    Odpowiedz
  • wcale nie zaskoczony(2016-02-18 17:02) Zgłoś naruszenie 32

    To wszystko jest dla mnie kolejnym "spektaklem" w wykonaniu byłych służb. Nic więcej.

    Odpowiedz