statystyki

Petru ostrzega przed poważnym kryzysem konstytucyjnym

15.02.2016, 10:03; Aktualizacja: 15.02.2016, 12:42
Petru wskazuje, że jeżeli nie znajdą się pieniądze na program "500 +" to zabiją nas podatki

Petru wskazuje, że jeżeli nie znajdą się pieniądze na program "500 +" to zabiją nas podatkiźródło: Materiały Prasowe

Podczas rozmowy na antenie rmf rf przewodniczący Nowoczesnej podsumował dotychczasowe działania PiSu. Jego zdaniem jesteśmy na dobrej drodze, by stać się drugą Grecją.

Reklama


Reklama


Polityk pytany o program „Rodzina 500+” wyjaśnił, że „grozi nam sytuacja, jaka miała miejsce w Grecji. Grecy obiecali ludziom wysokie emerytury, a potem nie byli w stanie ich wypłacić. PiS gotuje nam scenariusz grecki, bo na 500+ nie ma finansowania”.

Dodał, że została złamana ustawa o finansach publicznych, bo PiS nie przedstawił źródła finansowania w przyszłych latach.

„Program jest tylko na jeden rok finansowania z jednorazowej wpłaty z przetargu na częstotliwość komórkową” – mówi lider Nowoczesnej.

Petru wskazuje, że jeżeli nie znajdą się pieniądze na program "500 +" „to zabiją nas podatkami”.

„Zgłosiliśmy poprawkę, która proponowała, żeby osobom, które mają powyżej 2500 zł w rodzinie na głowę, nie przysługiwały pieniądze. PiS to odrzucił, więc teraz uważam, że wszyscy powinni wziąć 500 zł, także ja, dla zasady” – komentuje gość RMF FM. Proponuje inne rozwiązanie w ramach polityki rodzinnej – „te pieniądze powinny być skierowane na wkład mieszkaniowy dla tych, którzy chcą mieć dzieci”.

Pytany o swoje wpadki odpowiada: „Owszem, zdarzały się, bo człowiek jest omylny”. „Poważniejsze wpadki miała Szydło, która nie wiedziała, kiedy Polska weszła do UE, czy Jarosław Kaczyński, który sugerował, że Merkel jest wykreowana przez STASI” – dodaje.

Więcej na rmf24.pl

Reklama


Źródło:RMF FM

Reklama

  • baba wanga(2016-02-15 16:14) Odpowiedz 25

    Kryzys konstytucyjny? Chcecie, to będzie. Jestem za. I wojna domowa, i masowa konfrontacja, doszczętna, krwawa, bezlitosna, wyniszczająca nas na 20 lat ale was wyniszcajaca całkiem. I odtąd kartoflisko, kopalnia, żytko, dzikie jelenie i dziki na polach,. w zrujnwanych miastach szczury i koty. Wy tak lubicie koty...

  • obserwator(2016-02-15 14:02) Odpowiedz 24

    już myślałem że przestrzega przed kryzysem gospodarczym, a to tylko przed kryzysem konstytucyjnym, czyżby maczał palce w nowelizacji ustawy TK wprowadzonej w czerwcu 2015 r,, wtedy nie martwił się o konstytucję

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama