statystyki

Szydło: W Polsce polityka prorodzinna jest racją stanu

11.02.2016, 12:48; Aktualizacja: 11.02.2016, 12:59
Premier Beata Szydło

"Dzisiaj jest bardzo ważny dzień dla polskich rodzin. powiedziała szefowa rządu. źródło: ShutterStock

"Dzisiaj jest bardzo ważny dzień dla polskich rodzin. To jest dzień, w którym możemy wreszcie powiedzieć, że Polska dołącza do tych wszystkich państw, które wiedzą, że mądra polityka prorodzinna jest kwestią racji stanu każdego narodu" - powiedziała szefowa rządu. Jak zaznaczyła, program powstał w związku z głosami i postulatami polskich rodzin.

Reklama


Reklama


Premier Szydło podkreśliła, że podczas kampanii wyborczej 3 września w podwarszawskim Józefowie prezentowała projekt 500 plus i jego założenia są tożsame z głosowanym w czwartek projektem.

"To jest projekt, który stał się bazą projektu, który dzisiaj przyjmujemy. W tym projekcie jest bardzo wyraźnie napisane, że jest próg dochodowy, że wprowadzamy rozwiązanie, które w zależności od progu dochodowego przyznajemy świadczenie na każde drugie i kolejne dziecko, a jeżeli rodzina ma dochody poniżej progu dochodowego, również na pierwsze" - powiedziała.

"Nie zakrzyczycie głosu polskich rodzin, nie zakrzyczycie państwo tysięcy głosów, które płynęły do nas w trakcie przygotowywania tego projektu" - dodała.

Premier podziękowała też wszystkim, którzy pracowali nad programem, w tym przedstawicielom dużych rodzin, którzy wyrażali swoje uwagi do projektu.

Posłowie PiS przyjęli wystąpienia okrzykiem "rodzina, rodzina".

Po godz. 12 Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą program 500 plus. Wypłaty świadczeń mają ruszyć w kwietniu.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • samotna matka z jednycm dzieckiem(2016-02-11 15:57) Odpowiedz 41

    Jestem matką samotnie wychowującą dziecko (nie z mojej winy). Moje dochody nie uprawniają mnie do pobierania owych 500zł, gdyż przekraczają około 100zł na członka rodziny. Jest mi bardzo ciężko utrzymać dziecko, siebie i mieszkanie. Dlaczego 500zł na drugie i kolejne dziecko, a nie 400zł na każde? Jestem rozczarowana...

  • Szumi drętwa mowa PIS, jak ... WODA w PIS-uarze (2016-02-11 18:03) Odpowiedz 10

    POLSKĄ RACJĄ STANU jest odesłanie neo-BOLSZEWKÓW z PIS od władzy ... na SMIETNIK HISTORII !!! KŁAMSTWA PIS nie różnią się niczym od prawdy, prócz tego , że ... PRAWDĄ nie były, nie są i nie będą.

  • tylko polska krew(2016-02-11 14:44) Odpowiedz 00

    Lepiej Rodacy emigrujcie bo to są chorzy psychicznie cwaniacy, ,zostawią was nagich i bosych za kilka lat, twórzcie diaspory za granicą może tak przetrwamy i kiedyś wrócimy

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama