statystyki

Spotkanie handlowców z ministrem finansów ws. podatku obrotowego: Nadzieja zamiast konkretów

10.02.2016, 12:56
Paweł Szałamacha, Minister Finansów

Spotkanie handlowców z ministrem finansów, Pawłem Szałamachąźródło: Agencja Gazeta

Bez konkretów, ale z nadziejami. Tak spotkanie z ministrem finansów oceniają przedstawiciele małych polskich firm handlowych. W resorcie odbyły się kolejne konsultacje podatku obrotowego. Ministerstwo zapowiedziało, że rozważy zmiany w nowej daninie.

Reklama


Reklama


Szef Polskiej Izby Handlu Waldemar Nowakowski podkreślał, że podczas spotkania nie było mowy o szczegółowych rozwiązaniach. Jak mówił, zadaniem handlowców było przedstawienie sytuacji na rynku w Polsce. "Wychodzimy z wielką nadzieją" - zastrzegł Waldemar Nowakowski i zaznaczył, że zmiany w prawie trzeba będzie dopracować.

Prezes sieci handlowej Lewiatan Wojciech Kruszewski przyznał natomiast, że liczy na to, że spotkanie pomoże zmienić kształt podatku. Relacjonował, że minister Paweł Szałamacha z uwagą wysłuchał ich argumentów, a handlowcy omówione zostały m.in. zasady funkcjonowania franczyzy.

Z kolei wiceminister finansów Leszek Skiba powiedział, że przedsiębiorcy zgłosili wątpliwości dotyczące właśnie franczyzy, a także tak zwanej stawki weekendowej. "Te uwagi zostały przyjęte, ministerstwo będzie pracować na zmianami tak, by te kontrowersje zostały rozwiane" - zapewnił Leszek Skiba. Wiceminister nie wykluczył zmiany spornej definicji franczyzy, właśnie ze względu na zastrzeżenia handlowców.

W Kancelarii Premiera, spotyka się Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama