statystyki

Rosja i Polska wciąż bez porozumienia w sprawie TIR-ów

09.02.2016, 20:17

Rosyjscy kierowcy skarżą się na blokadę polskich granic. Według agencji Ria Novosti, w długich kolejkach utknęły setki ciężarówek. Od 1 lutego Polska i Rosja nie mogą dojść do porozumienia w sprawie rocznej kwoty zezwoleń na przejazdy.

Reklama


Reklama


Prowadzone w ubiegłym tygodniu w Warszawie polsko-rosyjskie konsultacje utknęły w martwym punkcie.

Agencja Ria Novosti twierdzi, że najdłuższe kolejki rosyjskich ciężarówek ustawiły się na białorusko-litewskich przejściach granicznych. Przez Białoruś kierowcy próbują dostać się do litewskiego portu w Kłajpedzie. Tam kontenery ładowane są na promy i, omijając Polskę, docierają do Niemiec. Druga trasa, którą wybierają rosyjscy przewoźnicy, aby ominąć nasz kraj. prowadzi przez Białoruś i Ukrainę na Słowację, Węgry i do Rumunii.

Moskwa twierdzi, że Warszawa domaga się większej liczby zezwoleń dla polskich kierowców i dlatego blokuje negocjacje. Natomiast polskie ministerstwo infrastruktury wyjaśnia, że strona rosyjska, naruszając międzynarodowe umowy, wprowadza obostrzenia dla zagranicznych przewoźników oraz systematycznie zmniejsza liczbę wydawanych zezwoleń. W opinii polskich ekspertów, Rosjanie chcą w ten sposób zmonopolizować przewozy ciężarowe na własnym terytorium.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • ert(2016-02-09 20:30) Odpowiedz 10

    Solidaruchy siedzą na urzędach i takie sprawy jak: produkcja czy transport mają w nosie...i będą mieć zawsze..

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama