statystyki

Moskwa: Korea Północna sama sobie szkodzi. Niewykluczone sankcje

07.02.2016, 13:12; Aktualizacja: 07.02.2016, 13:13

Moskwa krytykuje reżim w Pjongjangu za wystrzelenie rakiety dalekiego zasięgu. Rosyjskie MSZ w specjalnym oświadczeniu potępiło próby jądrowe i rakietowe przeprowadzone przez Koreę Północną.

Reklama


Reklama


W ocenie rosyjskiej dyplomacji, północnokoreańskie władze złamały rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ, tym samym doprowadzając do „poważnego pogorszenia się sytuacji na Półwyspie Koreańskim”.

Moskwa zwraca uwagę, że wcześniejsze próby jądrowe i dzisiejsze wystrzelenie rakiety balistycznej są „bardzo szkodliwe dla bezpieczeństwa w całym regionie północno - wschodniej Azji.

„Pilnie zalecamy, aby północnokoreańskie kierownictwo zadało sobie pytanie czy polityka sprzeciwu wobec społeczności międzynarodowej leży w interesie kraju” - można przeczytać w oświadczeniu rosyjskiego MSZ. Jednocześnie deputowany Rady Federacji Franc Klincewicz ostrzegł Koreę Północną przed kolejnym zaostrzeniem sankcji. W jego opinii „działania północnokoreańskich władz zmuszają społeczność międzynarodową do zdecydowanej i ostrej reakcji”.

Korea Północna wystrzeliła w nocy z soboty na niedzielę rakietę, która jak twierdzą władze w Pjongjangu, umieściła okołoziemskiej orbicie satelitę obserwacyjnego. Tymczasem rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ zabrania Korei Północnej prowadzenia prób rakietowych i nuklearnych.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • marszałek Rodion Rokossowski(2016-02-07 19:28) Odpowiedz 00

    Izrael kilkakrotnie liczebnie i powierzchniowo jest mniejszy od Korei i ma skolko ugodno broni jądrowej i wszyscy boją się nawet na ten temat cokolwiek powiedzieć . W tym przypadku wielki szum i halo .

  • marszałek(2016-02-07 19:30) Odpowiedz 00

    Izrael kilkakrotnie liczebnie i powierzchniowo jest mniejszy od Korei i ma skolko ugodno broni jądrowej i wszyscy boją się nawet na ten temat cokolwiek powiedzieć . W tym przypadku wielki szum i halo . Znów nie pomyśli - właściciela g e r m a ń s k i e g o ?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama