statystyki

Rosja atakuje Turcję i Ukrainę: To Kijów i Ankara są odpowiedzialne za konflikty

04.02.2016, 21:59; Aktualizacja: 04.02.2016, 22:02

Rosja przechodzi do dyplomatycznego kontrataku wobec Ankary i Kijowa. Sama oskarżana o wzniecenie konfliktu w Syrii i na Ukrainie rzuca oskarżenia pod adresem państw, z którymi jest w konflikcie.

Reklama


Reklama


Najpierw rzecznik Ministerstwa Obrony Igor Konaszenkow oświadczył, że Moskwa podejrzewa Turcję o przygotowywanie inwazji na Syrię. Później ambasador Rosji przy OBWE Aleksandr Łukaszewicz stwierdził, że Ukraina przygotowuje się do zastosowania siłowego rozwiązania w Donbasie.

W tym pierwszym przypadku o złych zamiarach władz w Ankarze mają świadczyć: nocne przerzuty broni przez syryjsko-turecką granicę, ostrzały osiedli syryjskich i niewyrażenie zgody na loty patrolowe rosyjskich samolotów nad terytorium Turcji. W drugim przypadku świadectwem złych zamiarów Kijowa ma być koncentracja ukraińskich wojsk w pobliżu strefy buforowej, na granicy z Donbasem.

Tymczasem ukraińskie władze twierdzą, że to Rosja wspierając separatystów przygotowuje się do kolejnej fazy konfliktu zbrojnego w obwodach ługańskim i donieckim. Natomiast Ankara zarzuca Moskwie wspieranie armii Baszara al-Asada i prowadzenie nalotów na pozycje syryjskiej opozycji.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • no tak(2016-02-05 02:18) Odpowiedz 10

    Prawda jest po stronie Rosji, wasze szczekanie zachodnie kundelki tego nie zmienią.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama