statystyki

Belka: Niezależność NBP nie jest zagrożona

03.02.2016, 18:43; Aktualizacja: 03.02.2016, 19:04
Marek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego (4)

Marek Belka zapewnia, że polska gospodarka jest bezpiecznaźródło: Bloomberg

Przekonywał o tym prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka podczas konferencji po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej. Obawy o niezależność NBP były jednym z powodów obniżenia wiarygodności kredytowej Polski przez agencję ratingową Standard and Poor's.

Reklama


Reklama


Marek Belka zapewnia, że te podejrzenia nie są uzasadnione i nie obserwuje zakusów w kierunku naruszenia niezależności banku centralnego.

Skutkiem obniżenia ratingu Polski było znaczne osłabienie wartości złotego. Od tej pory kurs polskiej waluty wrócił jednak do poprzednich poziomów.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • KALIF(2016-02-03 20:09) Odpowiedz 21

    CO TEN KOMUCH ZAPRZANIEC ROBI NA TYM STANOWISKU IIIRP kapusiami stoi. Marek Belka został zarejestrowany przez SB pod ps. „Belch”. Cały czas do NBP przyjmowani ludzie, którzy byli w PZPR lub mają związki ze służbami specjalnymi PRL. Sławomir Cytrycki, obecnie szef gabinetu szefa NBP Marka Belki, został zarejestrowany przez tajne służby PRL jako ich współpracownik pod ps. „Ritmo”. Z dokumentów służb specjalnych PRL wynika, ze Sławomir Cytrycki został zarejestrowany przez Służbę Bezpieczeństwa, reprezentowaną przez mjr. Ryszarda Wrońskiego, inspektora X Wydziału Departamentu I MSW, w 1982 r. jako współpracownik o ps. „Ritmo” pod numerem 14584.

  • jank(2016-02-03 19:27) Odpowiedz 21

    No cóż, z treści rozmowy panów Belki i Sienkiewicza zarejestrowanej na "taśmie prawdy" wcale nie wynikało że NBP jest całkowicie niezależny...

  • war(2016-02-03 20:17) Odpowiedz 21

    Jasne. Szczególnie jak szef NBP - pan Belka - kombinował z PO jak tu PiS nie dopuścić do władzy. Belka powinien wylecieć z NBP tak jak Rzepliński z TK - to zwykłe partyjne aparatczyk zainteresowanie utrzymaniem się elit PO u korytai a nie niezależni szefowie najważniejszych instytucji stabilizujących państwo.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama