statystyki

Czarzasty czy Wenderlich? Który z nich zostanie przewodniczącym SLD

23.01.2016, 09:07; Aktualizacja: 23.01.2016, 09:10
SLD wybory

Tydzień temu odbyła się pierwsza tura wyborów, podczas której zagłosowało 14 tysięcy członków partiiźródło: PAP

Członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej wybierze dzisiaj swoje władze. Na kongresie partii w drugiej turze wyborów zmierzą się Włodzimierz Czarzasty i Jerzy Wenderlich. Oprócz tego wybrany zostanie sekretarz generalny i wiceprzewodniczący.

Reklama


Reklama


Tydzień temu odbyła się pierwsza tura wyborów, podczas której zagłosowało 14 tysięcy członków partii. Pierwsze miejsce zajął Włodzimierz Czarzasty zdobywając 40 procent poparcia, a drugie Jerzy Wenderlich, na którego zagłosowało 25 procent osób. Do drugiego etapu nie dostał się Krzysztof Gawkowski, który zdobył o 3 punkty procentowe mniej niż Wenderlich. Dzisiaj jednego z dwóch kandydatów, którzy zdobyli największe poparcie, wybiorą delegaci na Kongresie.

Szef SLD Leszek Miller mówi, że będzie też okazja, żeby podyskutować o programie i o Zjednoczonej Lewicy "Wiemy jedno: porażkę poniosła Zjednoczona Lewica, a nie SLD. Sojusz ma szansę wyjść z kongresu umocniony" - powiedział Miller. Dzisiaj wraz z wybraniem nowego przewodniczącego wygaśnie kadencja Leszka Millera. Był on szefem partii 4 lata.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Tak czy siak ...(2016-01-23 09:34) Odpowiedz 10

    ... kaplica !

  • Dziadek Mróz(2016-01-23 09:34) Odpowiedz 00

    Jak na mnie działają wybory szefa SLD? Czy wybrać Czarzastego czy Wenderlicha zastanawiam się. Pomógł mnie wnuczek pytając.."dziadku jaka jest gorsza choroba dla człowieka dżuma czy tyfus plamisty"? Odpowiedziałem, że nie wiem. Może ktoś z internautów wie? Dziękuję.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama