statystyki

PiS nie chce referendum w sprawie przyjmowania imigrantów

22.01.2016, 17:15; Aktualizacja: 22.01.2016, 17:42
imigranci

Jadwiga Wiśniewska że PiS będzie szanować wszystkie projekty obywatelskie i jeżeli wniosek wpłynie do Sejmu to zostanie rozpatrzony.źródło: ShutterStock

PiS uważa za niezasadny pomysł referendum ogólnokrajowego w sprawie przyjmowania przez Polskę imigrantów. Akcję zbierania podpisów pod wnioskiem obywatelskim organizuje Ruch Kukiz'15. Proponowane pytanie brzmi: "Czy jesteś za przyjęciem przez Polskę +uchodźców+ w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej?".

Reklama


Reklama


Posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego, Jadwiga Wiśniewska uważa, że w obecnej sytuacji politycznej w Unii Europejskiej konieczna jest powściągliwość tej sprawie.
Jej zdaniem przedstawiciele Ruchu Kukiz'15 mogli zauważyć, że PiS nie podchodzi do tej kwestii w sposób nieprzemyślany i nieskoordynowany.

"Sito jeżeli chodzi o przyjmowanie imigrantów będzie bardzo gęste" - podkreśliła posłanka.

Według Jadwigi Wiśniewskiej wobec wypowiedzi premier Beaty Szydło i innych przedstawicieli rządu, o tym, że najważniejsze jest bezpieczeństwo Polski i Polaków wykorzystywanie kwestii imigrantów do budowania poparcia politycznego jest niesłuszne.

"Paweł Kukiz podejmując tę inicjatywę nie zwraca uwagi na to, co mówią przedstawiciele rządu i ewidentnie do celów politycznych chce tę kwestię rozgrywać" - powiedziała europosłanka.

Jadwiga Wiśniewska zapewniła też, że PiS zgodnie z zapowiedziami z kampanii wyborczej będzie szanować wszystkie projekty obywatelskie i jeżeli wniosek wpłynie do Sejmu to zostanie rozpatrzony.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • smiglo(2016-01-22 18:26) Odpowiedz 1901

    co mnie obchodzi co mówią przedstawiciele rzadu ? w dupie to mam. oni mają sie wsluchać co mają do powiedzenia Polacy. jeśli bedziemy przeciwko imigranotom rząd ma obowiązek spelnić wole narodu. koniec kropka

  • Ted(2016-01-22 18:43) Odpowiedz 901

    PIS pamiętajcie, że wola narodu jest najważniejsza.

  • Ralffik(2016-01-22 17:39) Odpowiedz 888

    " jeżeli wniosek wpłynie do Sejmu to zostanie rozpatrzony" czytaj: "wy se chcijcie referendum a my i tak zrobimy co zechcemy"

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Gandalf Sprawiedliwy(2016-01-22 17:42) Odpowiedz 856

    A mówię i piszę już od lat, że to jedna i ta sama banda, zamieniająca się jedynie stołkami, niszcząca Polskę od przeszło 25 lat....to ciemny lud nie słucha !!!

  • 12345(2016-01-22 18:29) Odpowiedz 6513

    Jakie referendum szkoda kasy. 95% społeczeństwa mowi nie.

  • boco(2016-01-22 19:29) Odpowiedz 420

    niech partie oddadzą kasę dla swoich ukochanych imigrantów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Olo(2016-01-22 23:12) Odpowiedz 370

    Nie chcemy żadnego sita, nawet gęstego. Chcemy tamy i muru! Ani jeden ma nie przejść, ANI JEDNEGO IMIGRANTA!!!

  • blue(2016-01-23 00:40) Odpowiedz 341

    Będziemy mieli chrześcijan... do pierwszego wysadzenia się w Warszawie. To było do przewidzenia. Przed wyborami wszyscy obiecują gruszki na wierzbie. Kukiz nie obiecywał nic, wygrał na drugiego i okazuje się, że robi dla ludzi najwięcej.

  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-01-22 18:01) Odpowiedz 300

    Partie polityczne wiedzą lepiej czego oczekują obywatele. Ikona systemu partyjnego Miller powiedział niedawno,że wyborcy w czasie wyborów "podpisują kontrakt" na cztery lata z partią która rządzi w ich imieniu. Pan Miller oczywiście pomija milczeniem to, że partie przez cztery lata dbają o interesy partyjne, a na koniec wciskają kit o niemożności i problemach z realizacją obietnic (czyli nie wywiązują się z podpisanego kontraktu) i to, że już w kolejnej czterolatce je zrealizują. Poza tym proszę nie mieszać pojęć. Nikt nie buduje poparcia politycznego przy pomocy imigrantów, istnieje sprzeciw społeczny przeciwko ich przyjmowaniu i to jest fakt bezdyskusyjny, który usiłuje się cały czas marginalizować.

  • co wy na to?(2016-01-22 18:35) Odpowiedz 272

    Przecież PIS głosi na cały świat, że wszystko co robi, to czyni dlatego, że naród tak chce. Ale okazuje się, że "ciemny lud" jest wykorzystywany tylko do legitymizowania bezprawnych działań. W innych sprawach partia uznaje jak za komuny: "my wiemy lepiej czego wam potrzeba".

  • Wiki(2016-01-22 21:02) Odpowiedz 270

    Każdy przeciwny przyjęciu się dorzuci do referendum. A ci którzy chcą przyjęcia imigrantów niech ich wezmą do swojego domu. Może jak ubogacą ich żony lub córki ewentualnie synów to zmienią zdanie.

  • Bożygniew (2016-01-22 19:49) Odpowiedz 202

    ja bym przyjął uchodźców nawet milion z własnej woli, ale ANI JEDNEGO narzuconego przez komunistów z UE i Niemców, którzy w potrafią tylko doprowadzać do wojen, okradac i niszczyc Europe! poza tym ja mówie o uchodźcach czyli ludziach z sąsiedniego kraju, którzy staraja sie o azyl, a nie imigranci socjalni, którzy wyszli z terenu wojny, otrzymali azyl w Turcji, a następnie przemierzyli pół świata żeby żyć na koszt niewiernych, którymi gardzą.. to nie sa żadni uchodźcy, a 80% z nich nawet nie pochodzi z kraju gdzie toczy sie wojna..

  • trubadur(2016-01-22 17:50) Odpowiedz 1350

    Jeśli posłanka PIS mówi, że konieczna jest powściągliwość w temacie przyjmowania imigrantów, to ja jej ufam. Nie wątpię, że Kukiz ma dobre i uczciwe intencje, ale wciąż brak mu wyczucia politycznego, a polityka to niestety sztuka kompromisu.

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • Chamlet(2016-01-22 20:03) Odpowiedz 130

    wolimy rozwałkę Polski, czy ZMUSZENIE ich do woli narodu?

  • Marcin (2016-01-22 17:39) Odpowiedz 117

    Co znaczy "przyjowanie" imigrantów?

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • marlen(2016-01-22 21:32) Odpowiedz 113

    po co referendum,skoro nikt w Polsce nie chce imigrantów..szkoda kasy

  • dziadek Franek(2016-01-22 18:00) Odpowiedz 925

    do @ Marcin-a co Pan powie kiedy ktos w Niemczech albo W.Brytanii zrobi referendum i zapyta czy wywalic Polakow?

    Pokaż odpowiedzi (3)
  • an(2016-01-22 19:33) Odpowiedz 90

    Coraz więcej osób trafia do nas z Ukrainy, też uchodźcy.Ta sama wiara , a usilne dążenie do odrębności , dzielenie ludzi na swoich i innych.Dlaczego opuszczają dom Ci najbardziej operatywni ,ci którzy mogliby pociągnąć resztę do dobrego. Polska w historii traciła ludzi, to był sposób by osłabić naród. Powinien cały świat mówić i działać tak by to oprawcy działanie ukrócić , a nie ofiary karać stratą najbliższych, tych uciekających. Skoro tam nie ma szkół ,to skąd ta znajomość geografii i ta odwaga by jechać na nieznane.... Nie rozumiem dlaczego w polskiej telewizji opowiadają o ratowaniu z pontonów,gdzie się topią, po drugiej stronie informować ,że mogą zginąć, , czy muszą uciekać przez wodę.

  • Regan(2016-01-23 01:31) Odpowiedz 80

    A nie przyszło wam do głowy co ma PIS mowić w obecnej sytuacji,przecież ich by zjedli w PE zrobili by na nich taka nagonkę ze ta co byla teraz to pikuś a na to tylko czekają Petrus i POmioty, przecież PIS mówi ze musi przyjąć ale nie przyjmuję wiec ustalili z Kukizem że weznie to na swoje barki tak zeby wilk był syty i owca cała, Kukizowi to w niczym nie zaszkodzi PISowi również.

  • jaja(2016-01-23 12:30) Odpowiedz 80

    Ooglnie patrzac na nastroje ludu PIS lepiej zeby wzial pod uwage ze ludzie nie chca imigrantów....jezeli zrobi taki numer jak kiedys PO to w obecnej sytuacji POLACY prawdopodobnie wyjda na ulice bo jz nikomu nie chce sie sluchac glupot i ogladac niespelnionych obetnic a dodatkowo .....nie spelnia woli narodu