statystyki

Petru o referendum ws. imigrantów: Jeśli Kukiz'15 zapłaci za nie, Nowoczesna poprze wniosek

22.01.2016, 14:30
Ryszard Petru

Nowoczesna o referendum ws. imigrantówźródło: PAP

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru sceptyczny wobec pomysłu Ruchu Kukiz'15 w sprawie imigrantów. Paweł Kukiz i jego współpracownicy rozpoczęli akcję zbierania podpisów pod obywatelskim wnioskiem o zorganizowanie referendum. Proponowane pytanie brzmi: "Czy jesteś za przyjęciem przez Polskę uchodźców, w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej?".

Reklama


Reklama


W ocenie Ryszarda Petru, nie ma tematu przyjmowania uchodźców. Jak wyjaśnił, do takiego wniosku doszedł po swojej wizycie w Holandii i nieformalnych rozmowach z tamtejszymi politykami. Europa nie widzi dalszego sensu relokacji uchodźców, bo ten system nie działa - powiedział Petru. Dodał, że jeżeli Kukiz'15 zapłaci za zorganizowanie referendum, Nowoczesna ten wniosek poprze.

Poprzedni rząd zaakceptował unijny plan, według którego mamy przyjąć około 7 tysięcy osób.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • szechter(2016-01-22 14:48) Odpowiedz 170

    Takiego stanowiska należało się spodziewać PO Judaszu POdszywającym się POd "uzdrowiciela " POlski . Czym w Polsce gorzej- tym dla wichrzycieli tego po-kroju lepiej !!!!!!!!!!!!!! Czas jego wywrotowej działalności może się skończyć szybciej niż on się spodziewa.

  • Petru i wszystko jasne.(2016-01-22 15:49) Odpowiedz 160

    Jak się słucha Petru to widać , że nasłany jest przez :"banksterów" do destrukcji obecnej polityki rządu. Udaje mądrzejszego od wszystkich, a jest tylko zwykłym propagandzistą. Żadnego z niego nie byłoby pożytku pragmatycznego, zwykłe szulerstwo polityczne. Ale już się na nim ludziska poznali. I coraz bardziej zamiast szacunku robi z siebie pośmiewisko.

  • x(2016-01-22 14:52) Odpowiedz 160

    Jeśli Słońce Petru zapłaci z własnej kieszeni za utrzymanie hordy imigrantów, jak również pokryje wszystkie ew. straty przez nich poczynione (trudniej będzie z zamachami), rozważę zasadność ich sprowadzenia.

  • Prawda(2016-01-22 16:01) Odpowiedz 130

    Panie Petru : nie wychodzi się przed orkiestrę. Pana stanowisko ma w tej sprawie najmniejsze znaczenie. Ten ruch należy do obywateli.

  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-01-22 15:46) Odpowiedz 131

    Kukiz i całe społeczeństwo płaci na pańską partię spłacając kredyty zaciągnięte przez was na kampanię wyborczą, a tak głośno krzyczeliście przed wyborami, że jesteście przeciwnikami dotowaniu partii politycznych z budżetu. Jesteście OSZUSTAMI

  • Leo(2016-01-22 16:24) Odpowiedz 80

    Petru do dziennikarza: - "Jarosław Kaczyński przejechał się już na Rubikoniu". - Na czym? - "No na Rubikoniu, tak jak Cezar".

  • Marcin Kowalski(2016-01-22 17:54) Odpowiedz 70

    7000 uchodźców x 3000zł (koszt utrzymania miesięczny) to 21 mln złotych, czyli 252mln zł rocznie, czyli połowa tego co kosztuje referendum. Do tego każdy uchodźca ściąga rodzinę(prawo UE do łączenia rodzin) a to kolejne 7-8 osób, więc koszta trzeba o tyle zwiększyć. Do tego wałki ze ściąganiem kochanek z którymi mają dzieci, a w rzeczywistości to kolejne żony, kochanka ma też brata i siostrę, brat ma żonę i kochanki itd itp. Zgodzimy się na 7tys. to wkrótce będzie ich 7 mln.

  • Frankowicz(2016-01-22 16:03) Odpowiedz 70

    Rzecz, w której liderowi Nowoczesnej kompetencji nie sposób odmówić – doskonałe wyczucie momentu, w którym należało przewalutować własny kredyt zaciągnięty we frankach szwajcarskich. Jednak tą kompetencją nie chciał się już podzielić z innymi

  • lolo(2016-01-24 15:37) Odpowiedz 40

    petru to kłamca i oszust ciekawe kto go tak promuje pewnie unia pcha na niego kasę i kreuje go na wielkiego demokratę

  • Iwona(2016-01-22 23:51) Odpowiedz 40

    Jestem za pod warunkiem, że Komorowski zapłaci za ostatnie, wrześniowe referendum.

  • buli(2016-01-23 08:49) Odpowiedz 15

    Kukiz, jak ostatnio udowodnił, najbardziej nadaje się do grzebania w przeszłości cudzych rodziców i dziadków. Na własne życzenie staje się obrzydliwą kreaturą. Po tej kadencji sejmu odejdzie do lamusa ze swoimi pomysłami o jowach i tym podobnych.

  • MPi(2016-05-26 23:11) Odpowiedz 00

    A ty zaplacisz za ewentualne wczesniejsze wybory o ktore tak zabigasz? Nie moge juz patrzec na te swinie z niemieckim paszportem-tak na wszelki wypadek.