statystyki

PE: Nie będzie rezolucji w sprawie Polski. Na razie

21.01.2016, 11:01; Aktualizacja: 21.01.2016, 11:27
parlament europejski, Strasburg, debata

Debata o sytuacji w Polsce, 19 bm. w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. źródło: PAP

Na lutowej sesji Parlamentu Europejskiego nie będzie głosowania w sprawie rezolucji dotyczącej Polski - dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio. Według naszych informacji szefowie grup politycznych zdecydowali o usunięciu tego puntu z lutowego programu sesji. Do sprawy ponownie wrócą w przyszłym tygodniu.

Reklama


Reklama


Polskie Radio dowiedziało się nieoficjalnie, że decyzja przewodniczących była jednomyślna. Ustalono, że Parlament powinien poczekać na wyniki rozmów polskiego rządu z Komisją Europejską i na ocenę Komisji Weneckiej przy Radzie Europy w sprawie zmian w Trybunale Konstytucyjnym, a ta opinia spodziewana jest w marcu.

Szef liberałów Guy Verhofstadt jednak już zapowiedział, że będzie prowadzić konsultacje z pozostałymi grupami, by mimo wszystko Europarlament przyjął krótką rezolucję informującą, że odbyła się debata dotycząca Polski i że europosłowie zajmą się sytuacją w Polsce w przyszłości - gdy Komisja Wenecka opublikuje swoją ocenę, a Komisja Europejska podsumuje w połowie marca wyniki konsultacji z polskim rządem.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • A co na to Petru(2016-01-21 11:09) Odpowiedz 121

  napiszcie niemcy w tym brukowcu: Co na to PETRU !!!!!!!!!!!!!!!!

 • Gazda(2016-01-21 12:11) Odpowiedz 121

  Widać jednak w Brukseli nie są gapami karmieni. Ne dali się podpuścić Tuskozjadom i pietruszce. Kopali dołki pod tym rządem ale na dodatek że im się nie udało to jeszcze sami w wpadli na manipulowaniu Brukselą. Europejska Partia Ludowa, do której należy PO, ogłosiła na swoim koncie na Twitterze, że zablokowała rezolucję, ale ponownie rozważy tę sprawę, jeśli polski prezydent nie przyjmie ślubowania od sędziów TK. TO JEST DOWOD NA TO ZE CALE ZAMIESZANI W UNII TO SPRAWA PO I NOWOCZESNEJ jak prezydent nie przyjmie ślubowania sędziów to PO i NOWOCZESNA sprzeda albo podpali POLSKĘ x

 • dziadek Franek(2016-01-21 12:56) Odpowiedz 121

  Pajace śmieszni, straszą rezolucją Orban dostał 6 takich rezolucji, a Węgry i tak dostają więcej dotacji per capita niż Polska. Te rezolucje warte są mniej niż papier w moim kiblu, bo tym w kiblu można choć dobrze sie podetrzeć, a rezolucją już nie. Rezolucje nie mają żadnej mocy sprawczej. Jeśli PO wystąpi z tym wnioskiem jest skończona. Taka rezolucja będzie w praktyce tożsama z oświadczeniem Katarzyny na prośbę targowiczan.

 • myśliwy(2016-01-21 13:24) Odpowiedz 91

  dobrze, że Europa zaczyna się uczyć, czym jest praworządność, bo Polacy wiedzieli to kilkaset lat przed Europejczykami, to u nas powstało prawo neminem captivabimus i doktryna Pawła Włodkowica. I w sumie dobrze, że jest Unia, ale Polska stworzyła unię kilkaset lat wcześniej. W sumie powinna zauważyć, że to wszystko idzie może w dobrym kierunku, ale bardzo koślawo, więc Europa w końcu może dorosła do tego, żeby zacząć się uczyć od Polski?:)))))

 • Ewa(2016-01-21 19:23) Odpowiedz 21

  A co to za pan ten Petru ? Skąd się pojawił, bo nigdy o nim nie słyszałam. Jakaś nowa gwiazda?

 • ad vocem ... A co na to Petru.(2016-01-21 11:53) Odpowiedz 214

  Jeśli ... płatny OBSZCZYMURKU PIS nie odpowiada CI ... "Dziennik Gazeta Prawna" to nikt nie zmusza Cię do czytania go. Skoro mimo to czytasz ... to znaczy ,że jesteś ... płatnym JANCZAREM internetowym PIS i neo-BOLSZEWIKI wymagają tego od Ciebie ... klepania w klawiaturę ... dla klepania

  Pokaż odpowiedzi (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama