statystyki

Gliński: Omilanowska nie powinna być dyrektorem Zamku Królewskiego w Warszawie

18.01.2016, 18:37; Aktualizacja: 18.01.2016, 18:46
Małgorzata Omilanowska

Zdaniem ministra Małgorzata Omilanowska to były polityk i dlatego nie powinna pełnić tak ważnej funkcjiźródło: PAP

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński nie zgadza się z decyzją rady powierniczej Zamku Królewskiego, która wybrała byłą minister kultury na to stanowisko. Obecny szef resortu nie chce powołać profesor Omilanowskiej.

reklama


reklama


Minister tłumaczył na konferencji prasowej, że Małgorzata Omilanowska to były polityk i dlatego nie powinna pełnić tak ważnej funkcji. Piotr Gliński zapewniał, że nie ma zastrzeżeń do minister Omilanowskiej, poza tym, że pełniła funkcję polityczną w poprzednim rządzie, który nie uzyskał mandatu społecznego. Zdaniem ministra, Zamek Królewski jest symboliczną instytucją i polityk, który w wyborach został negatywnie zweryfikowany, nie powinien być jej szefem.

Minister Gliński mianował dotychczasowego wicedyrektora Przemysława Mrozowskiego na pełniącego obowiązki dyrektora Zamku. Ostateczną decyzję o tym kto będzie dyrektorem podejmie w ciągu pół roku.

Dotychczasowy dyrektor Zamku profesor Andrzej Rottermund 1 stycznia odszedł na emeryturę.

reklama


Źródło:IAR

reklama

  • EU(2016-01-18 19:35) Odpowiedz 86

    Pan Gliński odreagowuje? J.Kaczyński też.

  • kustosz(2016-01-18 21:20) Odpowiedz 85

    Niech powola Hofmana albo Wrobel.Fachowcy na 100%

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • proste jak ... BUDOWA CEPA PIS(2016-01-18 21:17) Odpowiedz 73

    " TERAZ Q*RWA MY"

  • sik-orski(2016-01-18 19:09) Odpowiedz 49

    Trwa wyrzynanie w a t a h y !!!!!!!!!!!!!!!!! Oby tak d a l e j ..... do samego końca !!!!!!!!!!!!!!!!1

  • yyy(2016-01-18 21:50) Odpowiedz 44

    Omilanowska i prezydent Łodzi Zdanowska 22.09.2015 powołały Narodowe Centrum Kultury Filmowej oraz podpisały umowę o finansowaniu na 50 lat,od 01.01.2016 do 31.12.2065 roku.Miejsce tej pani jest tam gdzie rzadko zagląda słońce.

  • irek(2016-01-19 09:35) Odpowiedz 31

    Gliński na dyrektora Zamku! Nie będzie robił jako minister zamętu w kulturze.

  • ffff(2016-01-19 00:20) Odpowiedz 22

    Pewnie... gdzie jeszcze kolesiostwo? w szaletach?

  • Żadnych peowskich(2016-01-18 20:27) Odpowiedz 213

    żydoli na szczytach. Jakichkolwiek! Wszystkich do kopalń. I wreszcie wydobycie będzie się opłacało.

  • bezrobotny(2016-01-18 23:32) Odpowiedz 13

    To tylko rotacja zatrudnienia, dlaczego tyle wrzasku, tyle ludzi jest zwalnianych z zatrudnienia i nikt im nie pomaga