statystyki

Cameron walczy o pozycję muzułmanek. Sfinansuje im naukę języka angielskiego

18.01.2016, 17:36; Aktualizacja: 18.01.2016, 17:37
Aby ułatwić muzułmankom integrację, rząd rozpocznie testowanie nowo przybyłych ze znajomości angielskiego

Aby ułatwić muzułmankom integrację, rząd rozpocznie testowanie nowo przybyłych ze znajomości angielskiegoźródło: Bloomberg

Brytyjski premier David Cameron przypuścił ostry atak na dyskryminację kobiet w środowiskach muzułmańskich. Jak powiedział, przeznaczy 20 milionów funtów na nauczanie imigrantek angielskiego, bo nieznajomość języka separuje je od reszty społeczeństwa i uniemożliwia integrację.

Reklama


Reklama


W artykule w „Timesie” sprecyzował, że prawie 200 tysięcy z miliona muzułmanek w Wielkiej Brytanii nie mówi wcale, lub prawie wcale po angielsku. W rozmowie z BBC Cameron mówił o patriarchalnych środowiskach muzułmańskich, w których mężczyźni nie chcą, żeby ich żony znały angielski i integrowały się. Podał przykłady, takie jak szkolne zebrania rodzicielskie, na których mężczyźni siedzą na sali, a kobiety muszą czekać na zewnątrz, czy kobiet, którym nie wolno wyjść z domu bez mężczyzny.

„To się dzieje w naszym kraju i to jest nie do przyjęcia” - mówił brytyjski premier.

Aby ułatwić muzułmankom integrację, rząd rozpocznie testowanie nowo przybyłych ze znajomości angielskiego. A jeśli mimo pomocy nie wykażą postępów w ciągu dwóch i pół roku, grozić im będzie deportacja. Premier Cameron podkreślił, że jest to tylko jeden element walki o integrację muzułmanek, wśród których 40 procent nie podejmuje żadnej pracy poza domem, wiele poddanych jest segregacji, dominacji przez mężczyzn i prawo szariatu.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • art(2016-01-18 17:58) Odpowiedz 00

    Swoich kobiet nie potrafi obronić.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama