statystyki

Dworczyk z PiS: Powrócą Polacy z Kazachstanu. Będzie ustawa o repatriacji

15.01.2016, 13:25

Będzie ustawa o repatriacji - zapowiada poseł PiS Michał Dworczyk. W Sejmie trwają prace nad nowelizacją ustawy o Karcie Polaka, ale Prawo i Sprawiedliwość pracuje także nad regulacją prawną umożliwiającą powrót do kraju potomkom Polaków represjonowanych.

Reklama


Reklama


Dworczyk, który jest także szefem sejmowej komisji do spraw łączności z Polakami zapewnia, że nowa ustawa będzie umożliwiała repatriację Polakom z azjatyckiej części byłego Związku Radzieckiego.

Projekt ustawy o repatriacji wkrótce trafi do Sejmu, zdaniem Dworczyka jest niewiele spraw ważniejszych niż spłacenie tego moralnego długu, który mamy wobec Polaków w Kazachstanie.

Komisja do spraw łączności z Polakami chce, żeby Sejm upamiętnił - specjalną uchwałą - 80 rocznicę wywózek do Kazachstanu - dodaje Michał Dworczyk. W 1936 roku władze sowieckie wysiedliły z terenów obecnej Białorusi i Ukrainy ponad 70 tys. Polaków, którzy w dużej części trafili do Kazachstanu.

A więc nasi rodacy, którzy tam żyją to w większości potomkowie tych wywiezionych. Intencją uchwały sejmowej jest oddanie hołdu wszystkim represjonowanym wyjaśnia poseł PiS. Specjalna uchwała w sprawie 80 rocznicy wywózek Polaków do Kazachstanu prawdopodobnie będzie przyjęta przez Sejm jeszcze w styczniu.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Geografia(2016-01-15 18:36) Odpowiedz 10

    Gazeto! Kreml jest w Moskwie a nie Kazachstanie

  • x(2016-01-15 15:25) Odpowiedz 01

    Pytanie, co Polska ma tym ludziom do zaoferowania - bezrobocie i ośrodki dla uchodźców? Po co się ich ściąga?

  • EU(2016-01-15 16:02) Odpowiedz 00

    To słuszny kierunek ! Bliżsi polakom są nasi rodacy z terenów zajętych przez ZSRR i wysiedlonych , niż hordy islamistów ,którzy zamiast bronić swoich krajów (tak jak narody Europy ,sprzeciwiając się Nazistom) dezerterować i żyć na koszt krajów Unii Europejskiej. Noc sylwestrowa (nie tylko w Kolonii) pokazała do czego zdolni są tzw. "uchodźcy i emigranci " .Moim zdaniem jest to element szerszego planu (terrorystów) tzw. Państwa Islamskiego i jak dotychczas udaje im się. Europa jest bezradna , ponieważ tolerancja nie jest remedium na ludzi , którzy w imię wiary mordują siebie i niewinnych ludzi.Głównym mottem napływu islamistów jest stwierdzenie -przybywamy na zaproszenie Angeli Merkel- , tym sposobem Niemcy nie odkupią winy za mordowanie milionów ludzi w czasie dwóch wojen światowych . W szybkim tempie zbliża się wojna religijna dwóch światów , ,jak za czasów wypraw krzyżowych ,to jest zemsta muzułmanów .

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama