statystyki

Juncker: Problem to pewne inicjatywy rządu a nie Polska

15.01.2016, 11:14

"Nie mamy problemu z Polską, ale z pewnymi inicjatywami rządu" - powiedział szef Komisji Europejskiej. Jean Claude Juncker odniósł się dziś do rozpoczęcia wstępnej fazy kontroli praworządności w naszym kraju w związku z wątpliwościami wokół zmian w Trybunale Konstytucyjnym.
„Nie mieszajmy Polski i rządu polskiego we wszystkich możliwych aspektach” - powiedział Juncker.

Reklama


Reklama


Dodał, że nie chciałby, żeby Polacy odnieśli wrażenie, że "cała Europa była przeciwko Polsce”. „Polska jest krajem, który cieszy się dużym szacunkiem, w moim przypadku także dużym uznaniem” - podkreślił szef Komisji.

Juncker zapewniał, że Bruksela jest nastawiona na dialog z rządem w Warszawie. Podkreślał, że Komisja działa w ramach unijnych traktatów i dlatego sprawdza czy jej wątpliwości wobec działań polskich władz mają uzasadnienie. Przypadek Polski jest pierwszym, gdy unijna procedura dotycząca praworządności została uruchomiona.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • natan(2016-01-15 11:44) Odpowiedz 60

  A w Niemczech kto ma problemy rząd i Merkel czy naród Niemiecki ???? Panie Juncker w Niemczech to są dopiero gwałcona demokracja i wolność słowa i gwałcone kobiety przez islamistów a pan udaje głąba i czepia się Polski !!!

 • Ten gnojek niemal cytuje(2016-01-15 13:28) Odpowiedz 40

  giewu. Życzę sobie, żeby europosłowie z PiSu podważyli legalność tej ich "procedury". Wg Anglików jest ona bezprawna, jest nielegalna.

 • Oswiadczeni szefa Junckersa jest cukierkowy,(2016-01-15 14:32) Odpowiedz 30

  Niemerytoryczny . Na jakiej podstawie Herrn Jean Claude Junckers, szef Komisji Europejskiej rozpoczyna wstepna faze kontroli praworzadnosci w naszym kraju ??? Skad szef KE ma takie wiadomosci???Czy podstawa tych wiadomosci jest oparta na dokumentach i jakich ??? Kiedy dokladnie Rzad Beaty Szydlo, ktora sprawuje wladze miesiac czasu dopuscil sie takiego PRZESTEPSTWA, ze Komisarz rozpoczyna wstepna faze kontroli ??? Jednoczesnie stara sie uspakajac POLAKOW ze to nie przeciwko nim ta >kontrola< lecz przeciwko pewnej inicjatywie rzadu !!! Jaka to jest ktora lamie, jest niezgodna z litera PRAWA ? Narod Polski oczekuje merytorycznej odpowiedzi na wszystkie ww zapytania .

 • EUROPA juz się na rym poznała... (2016-01-15 14:48) Odpowiedz 11

  I to jest SEDNO SPRAW , co powiedział .... SZEF KOMISJI EUROPEJSKIEJ Juncker , ... a nie ... "pieprzenie kotka za pomocą młotka" i uprawianie Erystyki ... przez neo-BOSZEWIKÓW z PIS czyli ... KŁAMANIE w kółko Macieju dla uwiarygodniania swoich KŁAMSTW

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama