statystyki

Szydło o unijnej procedurze: Zapraszam wszystkich komisarzy unijnych do Polski

13.01.2016, 17:23; Aktualizacja: 13.01.2016, 18:31
Premier Beata Szydło

Premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej w KPRM w Warszawie,PAP/Marcin Obaraźródło: PAP

Polska będzie nadal prowadzić dialog z Komisją Europejską - zapewnia premier Beata Szydło. Komisja Europejska zdecydowała o rozpoczęciu wstępnej fazy oceny sytuacji w Polsce po posiedzeniu poświęconym m.in. zmianom w Trybunale Konstytucyjnym oraz o przyjętej ustawie medialnej.

Reklama


Reklama


Na konferencji prasowej premier Szydło zwróciła uwagę, że KE mówi o wstępnej ocenie sytuacji, nie ma procedury nadzoru. Wyraziła nadzieję na merytoryczny dialog z KE, a nie za pośrednictwem mediów. "Polska ma prawo do podejmowania suwerennych decyzji" - zastrzegła szefowa rządu. Zapewniła, że nasz kraj chce dobrych stosunków z UE. "Zapraszam wszystkich komisarzy unijnych do Polski, by przyjechali i poznali nasz kraj" - dodała Beata Szydło. Ponowiła apel do opozycji, by włączyła się w dialog z KE.

Procedura składa się z trzech etapów. Pierwszy to ocena sytuacji - wtedy Bruksela zbiera informacje dotyczące ewentualnych zagrożeń. W drugiej fazie, jeśli sprawa nie zostanie pozytywnie załatwiona, Komisja ma opublikować konkretne zalecenia. W trzecim etapie monitoruje sposób ich wdrażania.

I dopiero wtedy, kiedy Bruksela uzna, że działania są niewystarczające, może skorzystać z tak zwanej broni atomowej - czyli artykułu 7. z unijnego traktatu, który przewiduje odebranie głosu w Radzie Unii Europejskiej. Do tego jednak potrzebna jest jednomyślność.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • Klamali ,... Klamia ..i beda nadal KŁAMAĆ(2016-01-13 19:57) Odpowiedz 32

  ... bo neo-BOLSZEWKI z PIS "wyssali to ... z mlekiem matek". J. Kaczyński obiecał Polakom w trakcie kampanii wyborczej ... drugą KOREĘ., nie dopowiedział tylko tego głośno co miał na myśli ze chodzi o ... drugą KOREĘ PÓLNOCNĄ. I stara się myśli swoje realizować ... metodami BOLSZEWIKÓW ... przez swoich JANCZARÓW neo-BOLSZEWIKÓW, Sądził, ze EUROPA demokratyczna będzie się temu spokojnie przyglądać ... jak przyglądała się w latach trzydziestych ubiegłego wieku innemu Fuhrerowi. .

 • Oberschlesier(2016-01-13 18:38) Odpowiedz 32

  polsce trzeba odetnonc wszystkie pieniadze z EU, zostana im ino cebula kartoffle i koscioly!! za wysoko podskakiwac az dostana z gory w leb i musza wrucic na miejsce, inne normalne polaki powini robic bojkot jak chca walczyc o Demokracje, bojkotowac wszystko co polskie panstwo, protestowac gdzie sie da i wtedy zapracuja spowrotem na szacunek w EU !!

 • :))(2016-01-13 17:49) Odpowiedz 21

  Kiedy chcecie rozmawiać z komisarzami? Jeśli w swoim stylu, to marne szanse bo oni w nocy śpią...

 • Polak(2016-01-13 19:19) Odpowiedz 22

  Wyjsc z Uni, od razu sie Niemcom do doopy naleje i Polska sie wzbogaci, po co gadac,z gadania nie ma kasy

 • krol(2016-01-13 18:24) Odpowiedz 13

  Do wszystkich oderwanych od koryta. Lisów, Kraśków, kamyszów ,Mochamków, trzaskowskich, schetynów, tadli, olejnik, rumuńskich petru, żakowskich, wąsowiczów,czyżów, racewicz, i innych służalczych pseudodziennikarzy i zdrajców. Forumowych klakierów i dających się wykorzystywać frajerów z KOD.Do gwiazdora i jego kolesi z komunistycznego tworu pod nazwą - trybunał. Czy wy na prawdę nic nie umiecie i tacy z was nieudacznicy, że nie potraficie znaleźć innego sposobu na życie niż trwanie przy korycie? PO czyli tusk i kopacz na zlecenie merkel wydoili Polskę prawie w 100% rozkradli, rozgrabili, sprzedali ,zniszczyli doszczętnie, ,dzisiaj kwiczą bo za miliardowe malwersacje grożą tym zbrodniarzom wieloletnie więzienie, gdzie wtedy była KE kiedy w 60 dni po zabiciu PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO ,komorowski zwolnił i rozwiązał całą KRRIT. Jesteście parszywe świnie bez honoru i bez twarzy... Skarżycie się do niemiec na Polskę. Wy zdrajcy i bandyci! Przegraliście... dostaliście kopa, leżycie już na deskach, ale jeszcze wierzgacie nogami! Zamiast się z tym pogodzić to kwiczycie, skamlecie, płaczecie i na kolanach żalicie się całemu światu jaka to krzywda was spotkała. Wiem, że innego sposobu na życie nie macie, ale do roboty trutnie! Najmijcie się do śniegu, bo akurat zima jest. Pozdrawiam was świnie waszym ulubionym kwi, kwi i chrum.

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • Ale ...(2016-01-14 10:26) Odpowiedz 00

  ... z własną wałówą i wódą. Nie będzie żarcia i chlania na nasz rachunek.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama