statystyki

Kiedy poznamy skład Rady Bezpieczeństwa Narodowego? "Wkrótce"

11.01.2016, 12:46

Już wkrótce prezydent Andrzej Duda ogłosi nowy skład Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch powiedział w radiowej Trójce, że decyzja w tej sprawie zapadnie "wkrótce". Nie chciał jednak podać terminu tłumacząc, że ostatecznie decyduje o tym prezydent.

Reklama


Reklama


Paweł Soloch poinformował, że jednym z głównych tematów posiedzenia nowej Rady będzie zbliżający się szczyt NATO. "Rada Bezpieczeństwa zajmie się wyznaczaniem ogólnej strategii państwa w zakresie bezpieczeństwa, oczywiście w perspektywie szczytu Sojuszu i wyzwań, które mamy w tym roku" - powiedział. Dodał, że o tym co się wydarzy na szczycie zadecydują przygotowania do niego. Istotne będzie spotkanie ministrów obrony państw NATO w połowie lutego. Zapadną na nim decyzje polityczne w sprawie infrastruktury wojskowej, które będą podstawą do podejmowania decyzji na natowskim szczycie.

Paweł Soloch powiedział, że w związku z sytuacją na Ukrainie prezydent Duda chciałby realnej obecności Sojuszu Północnoatlantyckiego w Polsce i innych krajach flankowych NATO.

Najbliższy szczyt Sojuszu odbędzie się 8 i 9 lipca w Warszawie.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama