statystyki

KE zastosuje wobec Polski mechanizm kontroli praworządności. Węgierski komisarz nie zablokuje tej decyzji

10.01.2016, 09:32; Aktualizacja: 10.01.2016, 09:44

Komisja Europejska zastosuje wobec Polski tak zwany mechanizm kontroli praworządności. Donosi o tym niemiecka gazeta „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”. Decyzja w tej sprawie ma zapaść po zaplanowanym na środę spotkaniu unijnych komisarzy.

reklama


reklama


Gazeta informuje, że szef Komisji Jean-Claude Juncker przeprowadził w mijającym tygodniu rozmowy z poszczególnymi komisarzami. Wyłania się z nich zgodny obraz sytuacji w Polsce. Dlatego Komisja, po raz pierwszy, uruchomi mechanizm kontroli praworządności. Jak czytamy, nawet węgierski komisarz nie będzie blokował tej decyzji.

Gazeta dodaje, że kontrola będzie dotyczyć zmian w Trybunale Konstytucyjnym, a nie w mediach. „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” podkreśla, że także w Parlamencie Europejskim rośnie presja na Polskę. Szef Parlamentu Martin Schulz powiedział gazecie, że rządy Prawa i Sprawiedliwości to "demokracja w stylu Władimira Putina". Jak ocenił, władze w Warszawie podporządkowują dobro państwa woli partii i „putinizują” europejską politykę.

reklama


Źródło:IAR

reklama

  • polityk(2016-01-10 10:20) Odpowiedz 141

    Komisja Europejska to nowa tyrania .

  • Czyż byśmy byli POd niemieckim zaborem?????????//(2016-01-10 10:43) Odpowiedz 134

    niemcy mają w swoim kraju bałagan i nie chcemy tego przenosić na grunt Polski.Więc niech nie narzucają nam praw dobrej czy złej demokracji.Nie damy wykorzystywać się niemcom i innym narodom/my jesteśmy polacy i umiemy się organizować aby utrzymać imię Polski,a tym co w kraju się nie POdoba bo przegrali wybory niech wyjeżdżają do ciotki i proszą o azyl.A my polacy pooddychamy świeżą sprawiedliwością społeczną.Nikt niema prawa ,aby rozszerzać w 21 wieku niewolnictwa !!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • EWA(2016-01-10 10:29) Odpowiedz 136

    A propos "praworządności" - co Niemcy mają na myśli? Jaki mandat demokratyczny ma KE rządząca UE za pomocą "dyrektyw", niczym za czasów komuny w ZSRR? Jaki mandat demokratyczny ma Niemka, która sprowadziła do UE milion nielegalnych, roszczeniowych imigrantów? Jaki mandat demokratyczny ma bezczelne żądanie, żeby suwerenne państwa przyjęły kryminogenną w dużej części nawałę nielegalnych imigrantów? Kto pozwolił Niemce na złamanie prawa dotyczącego procedur związanych z przekraczaniem granic? Jaki jest stopień zniewolenia mediów niemieckich wytycznymi rządu i "poprawnością polityczną"? Co oznaczają "wartości" UE i jakie są przykłady na ich stosowanie? itd. Proponuję, żeby Niemcy były uprzejme (przepraszam) odpie..lić się od naszych wewnętrznych spraw. Jak jest cena suwerenności Polski wyrażona w euro?

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • nina(2016-01-10 10:36) Odpowiedz 104

    taka demokracja pod butem UE

  • EWA(2016-01-10 10:29) Odpowiedz 102

    A propos "praworządności" - co Niemcy mają na myśli? Jaki mandat demokratyczny ma KE rządząca UE za pomocą "dyrektyw", niczym za czasów komuny w ZSRR? Jaki mandat demokratyczny ma Niemka, która sprowadziła do UE milion nielegalnych, roszczeniowych imigrantów? Jaki mandat demokratyczny ma bezczelne żądanie, żeby suwerenne państwa przyjęły kryminogenną w dużej części nawałę nielegalnych imigrantów? Kto pozwolił Niemce na złamanie prawa dotyczącego procedur związanych z przekraczaniem granic? Jaki jest stopień zniewolenia mediów niemieckich wytycznymi rządu i "poprawnością polityczną"? Co oznaczają "wartości" UE i jakie są przykłady na ich stosowanie? itd. Proponuję, żeby Niemcy były uprzejme (przepraszam) odpie..lić się od naszych wewnętrznych spraw. Jak jest cena suwerenności Polski wyrażona w euro? Jak wygląda cenzura w GP?

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Tadeusz(2016-01-10 14:48) Odpowiedz 73

    Zostawcie Niemcy w spokoju. Proste pytanie: co z obietnic PiS zostało zrealizowane? Odpowiem - nic. Minęło 50 dni od powołania rządu. Myślicie, że coś zrobią przez następne 50 dni. Nie miejcie złudzeń. Nic nie zrobią.

  • Dopóty dzban wodę nosi, dopoki sie ucho nie urwie(2016-01-10 13:12) Odpowiedz 64

    Ale ... JAZGOT OBSZCZYMURKÓW z PIS ... ale, już z podkulonymi ogonami.

  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-01-10 12:18) Odpowiedz 51

    Czuję się niemal jak w PRL. FAZ tak jak kiedyś Trybuna Ludu ogłasza jaka decyzja zapadnie w czasie obrad Biura Politycznego (spotkania unijnych komisarzy). Tak jak wtedy, tak i teraz uważam, że jeżeli decyzja została już podjęta i de facto ogłoszona, chciałbym tylko wiedzieć przez kogo. Ponadto nie widzę sensu w organizowania spotkania tych strasznie zapracowanych ludzi, tylko po to aby "klepnąć" czyjąś decyzję. Może spotkanie ma jedynie charakter towarzyski, a ta sprawa jest tylko pretekstem? O takich sprawach chciałbym być informowany.

  • Gdzie była KE ...(2016-01-10 19:49) Odpowiedz 10

    ... jak PO wprowadzała ustawy o odpowiedzialności zbiorowej i działające wstecz, oraz naruszające własność ???

  • Senex(2016-01-10 13:35) Odpowiedz 11

    Ad porównania uczynionego przez pana Martina Schulz"a : comparatio non est ratio - porównanie nie jest argumentem; każde porównanie kuleje - omne simile claudicat .

  • maba(2016-01-15 18:19) Odpowiedz 00

    to nawa targowica w wykonaniu P O wstyd oskarzac wlasny kraj a unia zachowuje sie jak dawne ZSSR