statystyki

Libia: Atak terrorystyczny w policyjnym centrum treningowym. Dziesiątki ofiar

07.01.2016, 12:00; Aktualizacja: 07.01.2016, 13:02

Krwawy atak w Zalitanie na północnym zachodzie Libii. W wyniku eksplozji ciężarówki wypełnionej materiałami wybuchowymi zginęło - według źródeł medycznych - co najmniej 65 osób osób. Jest także ponad 100 rannych.

Reklama


Reklama


Do wybuchu doszło w policyjnym centrum treningowym. Rano na miejscu gromadzili się rekruci, którzy mieli uczestniczyć w ceremonii zakończenia szkolenia. Pobliskie szpitale apelują do lokalnej ludności o oddawanie krwi, by pomóc rannym. Na razie nie wiadomo kto przeprowadził atak.

Zalitan to port położony około 160 kilometrów na wschód od stolicy Libii - Trypolisu. W zaatakowanym policyjnym centrum treningowym w na co dzień ćwiczy około 400 rekrutów.

Atak potępił już Martin Kobler, szef Misji Wsparcia Narodów Zjednoczonych dla Libii. Wezwał on wszystkich Libijczyków do zjednoczenia w walce z terroryzmem.

W Libii po obaleniu i zabiciu Muammara Kaddafiego trwa spór o władzę między dwoma nieuznającymi się wzajemnie parlamentami i rządami. Społeczność międzynarodowa uznaje ośrodek władzy w Tobruku, zaś w Trypolisie działa Powszechny Kongres Narodowy, sprzyjający radykalnym islamistom.

W połowie grudnia przedstawiciele rywalizujących parlamentów Libii podpisali deklarację o utworzeniu w przyszłości rządu jedności narodowej. Tę decyzję kilka dni później zaaprobowała Rada Bezpieczeństwa ONZ.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • EU(2016-01-07 12:48) Odpowiedz 00

    Wszystkie te tragedie są wynikiem ingerencji USA w autonomie państw bliskiego wschodu. USA chciało być "policjantem świata" , a wywołały horror na całym świecie. Skala ludobójstwa dotyczyła najbardziej Chin , ale wówczas ten "demokratyczny kraj USA" nie reagował. Powstanie tzw. Państwa Islamskiego jest wynikiem tej ingerencji ,która spowodowała śmierć milionów ludzi , w tym obywateli USA. W obronie własnych interesów zaatakowali Irak ,broniąc jakoby , Arabię Saudyjską. I co teraz ? Konflikt Arabia Saudyjska -Iran ,czyli sunnici kontra szyici ,to nie jest sprawa USA i Europy Zachodniej. Najpewniej na tym konflikcie skorzysta Rosja i Chiny. O to chodziło? Pytanie komu. .

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama