statystyki

Węgierskie media: Orban w Warszawie odwiedza sojuszników. Spotka się z Kaczyńskim i Szydło

06.01.2016, 10:15; Aktualizacja: 06.01.2016, 13:52
Zdaniem węgierskiego portalu dzisiaj ma dojść do spotkania Orbana z przedstawicielami PiSu

Zdaniem węgierskiego portalu dzisiaj ma dojść do spotkania Orbana z przedstawicielami PiSu źródło: Bloomberg

Według węgierskiego portalu vs.hu ma to być prywatna wizyta. Premier Węgier Wiktor Orban przebywa dziś z prywatną wizytą w Warszawie. Jak zwracają uwagę węgierskie media - szef rządu rozpoczyna serię spotkań z europejskimi sojusznikami, którzy będą dla niego kluczowi w rozpoczynającym się roku.

Reklama


Reklama


Zdaniem portalu do spotkania ma dojść poza Warszawą. Informacji o spotkaniu nie udało się potwierdzić w polskich źródłach. Beata Mazurek, rzeczniczka klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości powiedziała IAR, że nie ma wiadomości o spotkaniu.

Mimo iż węgierskie urzędy nie potwierdzają prywatnego wyjazdu Wiktora Orbana do Polski, to jednak portalowi vs.hu udało się potwierdzić, że premier otrzymał zaproszenie od polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Jak czytamy na stronach portalu, poza kwestią wspólnego stanowiska wobec przyszłości Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, uczestnicy spotkania będą rozmawiać również o aktualnych sprawach obu krajów. Szczególnie ważnym tematem jest stosunek obu państw do kwot, czyli systemu rozdzielania imigrantów między wszystkimi krajami Unii Europejskiej, proponowanego przez Komisję Europejską. Ponieważ stanowiska obu rządów w tej kwestii są zbieżne, Węgrzy liczą na to, iż wzajemna wymiana doświadczeń będzie korzystna dla obu stron.

Jednocześnie węgierskie media przypominają, że wiosną ubiegłego roku Wiktor Orban odrzucił przedwyborcze zaproszenie Jarosława Kaczyńskiego do Polski. Tłumaczą jednak, że zaproponowany przez Polaków termin kolidował z wizytą w Budapeszcie prezydenta Rosji Władimira Putina.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • Bronmy sie przed folksdeutschami(2016-01-06 11:17) Odpowiedz 31

  Razem jak zawsze, RAZEM ! ! ! Merytoryczni na wszystkie TEMATY .

 • aj,waj giewałt !!!!!!(2016-01-06 12:53) Odpowiedz 22

  toż to antysemityzm i faszyzm. Na pewno rozmawiają w "jezyku nienawiści"- aj,waj.

 • dziadek Franek(2016-01-06 16:17) Odpowiedz 21

  Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki , Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát Ideałem byłoby dążyć do realizacji międzymorza. Sojusz państw Polska-Węgry-Czechy-Słowacja- Litwa-Łotwa-Estonia -Sojusz gospodarczy, ale również militarny. -Stworzenie wspólnych operacyjnych sił szybkiego reagowania.

 • Pan Murzyński - Filipiński(2016-01-06 12:28) Odpowiedz 11

  Dzięki głupocie Merkel państwa naszego regionu mają podobną szansę, do tej jaka pojawiła się po I Wojnie Światowej. Wtedy nasze narody wykorzystały szansę i zrzuciły jarzmo niemiecko-rosyjskie. Teraz alians niemiecko- francuski ma problem na własnym podwórku. Nie trudno przewidzieć, że na wiosnę ruszy na nie kolejna jeszcze potężniejsza fala "uchodźców" i w końcu będą musieli zrobić coś konkretnego. Mam nadzieję, że My i tym razem wykorzystamy szansę.

 • windykator(2016-01-06 17:58) Odpowiedz 00

  Cała Grupa Wyszehradzka wraz z Wielką Brytanią powinny utworzyć alternatywną wspólnotę "Węgla i Stali". Od razu przyłączyłoby się parę innych krajów, i stara UE mogłaby nas w d... pocałować!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama