statystyki

Waszczykowski: Zaproszę przedstawiciela UE na przyjacielską rozmowę

05.01.2016, 10:48; Aktualizacja: 05.01.2016, 10:49

MSZ wzywa na rozmowę przedstawiciela Unii Europejskiej w Polsce. Chodzi o krytyczne wypowiedzi komisarzy unijnych w sprawie naszego kraju - Fransa Timmermansa i Guenthera Oettingera.

Reklama


Reklama


Polska będzie oczekiwała wyjaśnień - mówił w radiowej Trójce minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Przedstawiciel Unii ma być zaproszony na "przyjacielską rozmowę". Między innymi o tym jaki charakter miały wystąpienia komisarzy, którzy mówią o zagrożeniach dla Polski, nie powołując się na dokumenty, tylko na doniesienia medialne. "Chcielibyśmy zapytać o co chodzi, bo nie bardzo rozumiemy tych apeli pod kierunkiem rządu polskiego (...) Być może przedstawiciel Unii Europejskiej w Polsce będzie wiedział co to są za procedury nowe, gdzie w mediach prowadzi się megafonową dyplomację wobec Polski" - mówił minister.

Rozmowa z unijnym przedstawicielem ma też dotyczyć planowanego na 13 stycznia kolegium unijnych komisarzy mających omówić ostatnie zmiany w polskim prawie, dotyczące Trybunału Konstytucyjnego i ustawy medialnej. Polska nie wie jaki będzie charakter tego spotkania - mówił minister Waszczykowski. Z jednej strony mówi się, że ma to być debata o charakterze orientacyjnym, a z drugiej - że będzie to pierwszy krok do uruchomienia procedur przeciwko Polsce.

Na razie nie wiadomo kiedy spotkanie z unijnym przedstawicielem się odbędzie. Szczegóły ma ustalić wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • Waszczykowski nie rozumie apeli,(2016-01-05 12:37) Odpowiedz 01

  to niech wyjdzie na ulicę, to się dowie. Jak najprędzej .

 • teatr(2016-01-05 13:31) Odpowiedz 00

  czas przypomnieć sobie dziewiętnasty południk

 • Krytyk oszustów(2016-01-05 13:17) Odpowiedz 00

  Wypowiada się jak faryzeusz albo hipokryta. Dziwi się po tym jak PiS niszczy demokrację; Trybunał Konstytucyjny, media i td............................... Na "sztandarowe" 500+ nie mogą uciułać i nie dadzą rodzinom nawet od kwietnia. O frankowiczach, bezpłatnych lekach dla seniorów 75+, o kwocie wolnej od podatku i innych obiecankach już nie mówią. Niemowy...................................... Ale bzdurną ustawę o 6-ciolatkach uchwalili wbrew rozsądkowi, gdyż w UE 24 kraje maja szkołę od 6-ciu lat i wcześniej, - zamiast utworzyć więcej miejsc w przedszkolach i złobkach. A o tych 500 zł opinie wielu znających się na demografii nie są brane pod uwagę i o nich się nie mówi. O zwiększeniu dzietności u Polaków decydują Miejsca pracy i mieszkania..

 • Do żłobu kazdy trafi, choc nie zna sie nawet na ..(2016-01-05 13:24) Odpowiedz 00

  Jak mawiał marsz. J. PIŁSUDSKI "WAM KURY SZCZAĆ PROWADZAAĆ, a ... NIE POLITYKĘ ROBIC"

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama