statystyki

Hiszpańska prasa: Polska kroczy śladami Węgier. "Czarnej bestii" Europy Wschodniej

04.01.2016, 11:26; Aktualizacja: 04.01.2016, 12:55

"El Pais" - największy hiszpański dziennik porównuje dziś Polskę do Węgier, ale wskazuje ważną różnicę - powstanie Komitetu Obrony Demokracji - ruchu społecznego, popieranego przez tysiące Polaków.

Reklama


Reklama


"Kaczyński znów uderza skrajnie konserwatywnymi reformami" - tytułuje publikację "El Pais". Autor artykułu wyraża obawę, że Polska kroczy śladami Węgier - jak to określił - "czarnej bestii Europy Wschodniej".

Zdaniem autora artykułu, do października Polska była przykładem rozwoju i modernizacji państwa byłego bloku wschodniego. Teraz zaś - twierdzi - w Warszawie wieje nowy wiatr, bo Jarosław Kaczyński dotrzymuje słowa i przeprowadza w Polsce konserwatywną rewolucję. "Ma ona polegać na przywróceniu tradycyjnego i chrześcijańskiego ducha" - czytamy w artykule. Wśród niepokojących zmian autor wylicza reformę Trybunału Konstytucyjnego i zapowiedź kontroli publicznych mediów, internetu i zwiększenia uprawnień policji.

"El Pais" zamieszcza pochlebne opinie o premier Beacie Szydło, ale ubolewa, że działa ona pod wpływem prezesa PiS-u. Cytuje też prezydenta Andrzeja Dudę, który w wywiadzie dla "Der Spiegla" zapewnił o prowadzeniu przez Polskę proeuropejskiej polityki.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • Póki co ...(2016-01-04 11:56) Odpowiedz 141

  ... to Hiszpania jest bliżej bankructwa niż Polska i Węgry.

 • a tak niedawno błagali bank światowy aby trwać....(2016-01-04 12:20) Odpowiedz 111

  no popatrzcie nawet Hiszpanię PObudzili do działania POprzez lewackie media.Polacy z lewactwem i POstkomunizmem zamknęli rozdział .....i nikomu nic do tego,demokratyczne wybory większości obywateli tak chciała a reszta się obesrała i ma obstrukcje POlityczne......

  Pokaż odpowiedzi (2)
 • .(2016-01-04 13:01) Odpowiedz 80

  "Kaczyński znów uderza skrajnie konserwatywnymi reformami" - no tak, jedynie słuszne reformy to lewicowo-liberalne. Nic ponadto! 'Zdaniem autora artykułu, do października Polska była przykładem rozwoju i modernizacji państwa byłego bloku wschodniego' - i akurat przypadkiem przestała być przykładem rozwoju w październiku. Niech zgadnę: konkretnie 25 października?

 • hurs(2016-01-04 13:14) Odpowiedz 71

  Lewactwo hiszpańskie niech zajmie się swoim dziadostwem w jaki wpędziło swój kraj.My co najwyżej możemy zrobić im nową Samosierę!

 • pierdu(2016-01-04 13:07) Odpowiedz 60

  Jaki wybór większości? Pewnie liczyć nie nauczyli. Lewak pewnie by policzył.

 • ekonom(2016-01-04 13:39) Odpowiedz 51

  Hiszpania nie się zajmie swoją gospodarką i swoimi problemami, Węgry czy Polska nie potrzebuje ich porad, bo sami nie potrafią przeciwdziałać kryzysowi

 • korina(2016-01-04 15:21) Odpowiedz 31

  Zgadzam się z KALIFEM. Tu się dzieje Targowica. Najpierw POpaprańcy chcą doprowadzić do zamieszek, a potem poproszą o pomoc, żeby z powrotem wrócić do koryta, a i Petru coś skapnie.

 • KALIF(2016-01-04 13:56) Odpowiedz 32

  Waszczykowski: Ktoś celowo inspiruje zachodnich polityków do krytykowania nowych władz Schetyny tylko słuszność tego wyboru potwierdzają. To nie Kaczyński poszedł na tę wojnę, to jemu i wyborowi Polaków ją wydano. Im większe kamienie spuszczają na ten rząd, tym wyraźniej widać, że lider Prawa i Sprawiedliwości miał rację. Ta władza nie ma wyjścia - musi działać szybko i zdecydowanie. Nie ma złudzeń, że to, co się dzieje, jest w istocie walką o suwerenność i niepodległość Polski przed obcą interwencją. Scenografia nowa, ale mechanizmy dokładnie takie same jak przed rozbiorami. Propaganda na rzecz spokojności w Polsce i obrony złotej wolności, rzekomo zagrożonej przez próby reformy Rzeczypospolitej. Silna grupa zdrajców wewnątrz, doskonale opłacana, przekonana o prawie do własności państwa.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama