statystyki

Nie będzie ekstradycji Polańskiego. Amerykanie nie dopełnili formalności

30.10.2014, 10:14; Aktualizacja: 30.10.2014, 10:34
Polański. Biografia

W Polsce przestępstwo, za które ścigany jest reżyser uległo przedawnieniu. źródło: Materiały Prasowe

Roman Polański, reżyser ścigany w Stanach za gwałt, przeleciał do Polski na otarcie Muzeum Historii Żydów Polskich.

Reklama


Reklama


Jak informuje gazeta.pl do Prokuratury Generalnej w Warszawie wpłynął wniosek rządu USA o zatrzymanie Romana Polańskiego. Do ekstradycji nie dojdzie  paru powodów.

Po pierwsze USA nie spełniła wymagań formalnych.

- Jest to wniosek nie o ekstradycję, lecz o zatrzymanie na potrzeby wszczęcia procedury ekstradycyjnej. Na razie nic z tym nie robimy, ponieważ pismo nie spełnia wymogów formalnych - nie jest przetłumaczone na polski, a tego wymagają umowy międzynarodowe, więc zapewne zostanie odesłane do poprawki - twierdzi rozmówca gazety.

Po drugie w Polsce przestępstwo, za które ścigany jest reżyser uległo przedawnieniu. 

Nie jest to jednak interpretacja ostateczna. Nazwisko Polańskiego figuruje cały czas na liście osób poszukiwanych przez Interpol więc jego zatrzymanie byłoby możliwe. Strona Polska nie jest tym zainteresowana.

W TVN24 Rafał Trzaskowski skomentował fakt zaproszenia Polańskiego na otwarcie Muzeum w następujący sposób:

- Prokuratura amerykańska jest niesłychanie zdeterminowana, ale to przestępstwo się przedawniło w Polsce, więc taki wniosek ekstradycyjny nie doprowadziłby do ekstradycji. Co innego z prewencyjnym zatrzymaniem, tutaj nie jestem specjalistą. Na razie ten wniosek na razie trafił do nas po angielsku i nie spełnił wymogów formalnych. Trzeba być ostrożnym przede wszystkim, żeby samego Romana Polańskiego nie narażać na takie sytuacje - powiedział minister.

Reklama


Źródło:Media

Reklama

  • Leo(2014-10-30 11:49) Odpowiedz 00

    Ten pedofil ma szczęście, że nie jest katolikiem. Polskojęzyczna gazeta by mu nie darowała.

  • czesio(2014-10-30 10:51) Odpowiedz 00

    "na otarcie Muzeum ' to teraz ten ************ będzie się jeszcze ocierał o naszych Żydów???

  • the end(2014-10-30 10:52) Odpowiedz 00

    to jest świetny scenariusz
    na film ba śmiem pisać,
    że oskarowy i Polański
    jedzie go odebrać i...

  • gość(2014-10-30 10:59) Odpowiedz 00

    Wolska niczym izrael nie wydaje swoich ziomali. " Nazwisko Polańskiego figuruje cały czas na liście osób poszukiwanych przez Interpol więc jego zatrzymanie byłoby możliwe. "

  • KALIF(2014-10-30 11:06) Odpowiedz 00

    Podwójne standardy to najbardziej charakterystyczna z cech 25-lecia III RP, zarówno w polityce, mediach, jak i w gospodarce.
    Prokuratorzy głowili się, głowili… i odpowiedzieli, że wniosek nie spełnia wymogów formalnych. Dlaczego? Ponieważ nie został przetłumaczony na język polski, więc musi zostać poprawiony! Kuriozum? Nie, wymiar sprawiedliwości III RP…Polański bawił w towarzystwie Moniki Olejnik i rządzących III RP podczas otwarcia Muzeum Historii Żydów Polskich. A że ściga go Interpol? Kto by się tam przejmował…

  • mmm(2014-10-30 11:11) Odpowiedz 00

    Przeleciał do Polski? To może jednak nie przyleciał?

  • jorguś3(2014-10-30 11:18) Odpowiedz 00

    W ch... cięcie też zajęcie. Ten stary zbok dzięki swym adwokatom no i MAMONIE kpi sobie z wszystkich i wszystkiego i to się nazywa DEMOKRACJA Takim ludziom jest ona potrzebna bo potrafi ukryć i wybronić każde kurst...

  • EU(2014-10-30 12:22) Odpowiedz 00

    Polska ,Izrael i Watykan chroni pedofili. Ciekawe czy ci "artyści" polscy ,którzy ujęli się za Polańskim (właściwe nazwisko Pedofilski) byliby tak zdecydowani w obronie tego gnoja gdyby chodziło o gwałt na ich nieletnich
    córkach lub synach.Facet jest zboczony i powinien być ukarany zgodnie z prawem USA.

  • Nie wiadomo....(2014-10-30 13:24) Odpowiedz 00

    ...śmiać się , czy płakać ?!

  • Ale, ale,...(2014-10-30 13:26) Odpowiedz 00

    ...babcię za batonika to zamkną... zboka nie...ale babcię tak...zboka nie...