statystyki

Giertych: Pozywam o. Tadeusza Rydzyka i zrobię wszystko, aby TV Trwam sprostowała plugawe oszczerstwa na mój temat

18.01.2013, 10:04; Aktualizacja: 18.01.2013, 10:16
Roman Giertych

Roman Giertychźródło: newspix.pl

- Pozywam o. Tadeusza Rydzyka i zrobię wszystko, aby Telewizja Trwam sprostowała plugawe oszczerstwa na mój temat. Idę do sądu cywilnego, nie kościelnego, dlatego, że Telewizja Trwam jest instytucją prywatną - mówi Roman Giertych w wywiadzie dla "Polski The Times".

Reklama


Reklama


Chodzi o materiał jaki został wyemitowany w TV Trwam, w którym padły m.in słowa: "były lider LPR przedstawia się jako zwolennik in vitro, łagodzi swój stosunek do ideologii ruchów homoseksualistów, czy wreszcie rezygnuje z rozszerzenia ochrony życia dzieci poczętych".

- Zostałem brutalnie zaatakowany w telewizji Trwam w sprawach, które są dla mnie bardzo istotne. Ojciec Tadeusz Rydzyk publicznie zanegował wyznawaną przeze mnie wiarę. Sformułowanie "zmiana światopoglądu" w tym kontekście jest publicznym stwierdzeniem, że dana osoba nie mieści się w pojęciu tradycyjnego katolika.Na to absolutnie nie mogłem nie zareagować. Tym bardziej nie mogę zaakceptować sytuacji, w której Radio Maryja, a właściwie ojciec Rydzyk, próbuje wykreować taką oto rzeczywistość, że katolikiem można być albo popierając PiS i Radio Maryja, albo milcząc. Jestem osobą publiczną, która nie milczy, nie popiera PiS, nie popiera też tego, co robi ojciec Rydzyk w zakresie angażowania się w politykę. Ustawienie sprawy tak, że katolikami mogą być tylko ci, których akceptuje ojciec dyrektor jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła, a w odniesieniu do mnie jest po prostu kłamstwem, podłym, brutalnym kłamstwem, które narusza ósme przykazanie - mówi w wywiadzie dla Polska the Times Roman Giertych.

Adwokat podkreśla, że nie on tą wojnę zaczął, a na początku próbował ten konflikt rozwiać pokojowo, prosząc o. Tadeusza Rydzyka o zamieszczenia sprostowania swoich słów.

- Cały ten atak odbył się w kontekście plotki, zupełnie nieuzasadnionej, ale ożywającej, jakobym miał wrócić do polityki. Dla ojca Rydzyka sytuacja, w której w życiu publicznym, w takiej czy innej formule, w każdym razie na pewno nie w pisowskiej, pojawi się osoba, której nie może zarzucić, że nie jest katolikiem, byłaby bardzo groźna. I dlatego ojciec Rydzyk uznał, że należy po cichu zaszczepić część odbiorców katolickich informacją, że ta osoba właściwie katolikiem nie jest. Stąd ten atak. Wpadka? Gdyby telewizja Trwam puściła te słowa, a potem je sprostowała, mógłbym uwierzyć, że mamy do czynienia z nadaktywnością dziennikarzy. Ale jeśli ojciec Rydzyk otrzymał ode mnie list, który poszedł zresztą do sześciu biskupów, w tym ordynariusza diecezji toruńskiej, to nie mógł tego nie zauważyć. Decyzja o tym, żeby sprostowania nie dawać, była więc jego osobistą decyzją i odpowiedzialność za te kłamstwa spadają wyłącznie na niego - tłumaczy Roman Giertych. 

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • uczeń(2013-01-18 11:16) Odpowiedz 00

    Roman jak chcesz to ci dom mundurek co mi został PO tobie

  • he he he(2013-01-18 14:12) Odpowiedz 00

    Brawo panie Giertych, z tą hołotą trzeba ostro, jak nie walniesz w łeb to nie zrozumie. Ta sekta nie liczy się z człowiekiem, dba tylko o swoje interesy!

  • haha(2013-01-18 18:38) Odpowiedz 00

    jaka radośc jak sie czyta lemingów z PO broniących Konia.. a tak niedawno na niego pluli...co za zmaina poglądów...hahaha.
    OO przepraszam .. "poglądy" i "elektorat PO" to sprzeczność

  • Mic(2013-01-18 18:24) Odpowiedz 00

    Koniecznie chce facet zaistnieć, ale to żałosne

  • Życzliwy(2013-01-18 13:07) Odpowiedz 00

    odczecie się obłudnicy od Ojca Tadeusza Rydzyka. Przestańcie ujadać i pluć. Historia was oceni właściwie i sprawiedliwie - zapewniam, że już niedługo. Giertych to wyjątkowo mściwy i zakłamany typ. Życzliwy.

  • cc(2013-01-18 12:57) Odpowiedz 00

    Kukła polityczna przypomniała że istnieje!

  • do 20 = ?(2013-01-18 21:51) Odpowiedz 00

    W odniesieniu do IP: 79.186.45 to w myśl porzekadła:
    "Szkoda czasu i atłasu"...
    To tylko lokalny DEBIL, ... któremu należy tylko współczuć.

  • bu-ha ha(2013-01-18 12:55) Odpowiedz 00

    Panie giertych przez małe g skąd nagle u pana tyle jadu nienawiści? CZyżby pan pobierał korepetycje u N-arwanego stefka burrrrrr-czymuchy.Już tak nisko upadłeś ?

  • do 17(2013-01-18 14:22) Odpowiedz 00

    a o czye intersy ma dbac ?
    O twoje?
    To dobrze ze dba o swoje interesy.. PO tez tylko dba o swoje.. prawda?

  • do 17(2013-01-18 14:21) Odpowiedz 00

    a moze piszesz o Chlebowskim z PO?
    NIe?
    On juz nie dbał jedynie o własne interesy?
    Sawicka tez nie?

  • do 17(2013-01-18 14:20) Odpowiedz 00

    piszesz o PO, Sawickiej i Amber Gold?

  • b(2013-01-18 16:50) Odpowiedz 00

    To dlatego PiS miał tak ciężko

  • Leo(2013-01-18 10:29) Odpowiedz 00

    Giertych zaczyna jak Niesiołowski, to i skończy jak Niesiołowski.

  • haha(2013-01-18 11:18) Odpowiedz 00

    ty romus z ojcem tadziem nie masz najmniejszych szans no chybą że za stołem usiądzie rozgrzana do czerwonośći tuleja

  • ?(2013-01-18 16:31) Odpowiedz 00

    Ten PISuar nisił za ciasną czapke i gada sam do siebie ;D

    17: do 17 z IP: 79.186.45.* (2013-01-18 14:20)

    piszesz o PO, Sawickiej i Amber Gold?

    18: do 17 z IP: 79.186.45.* (2013-01-18 14:21)

    a moze piszesz o Chlebowskim z PO?
    NIe?
    On juz nie dbał jedynie o własne interesy?
    Sawicka tez nie?

    19: do 17 z IP: 79.186.45.* (2013-01-18 14:22)

    a o czye intersy ma dbac ?
    O twoje?
    To dobrze ze dba o swoje interesy.. PO tez tylko dba o swoje.. prawda?

  • haha(2013-01-18 11:15) Odpowiedz 00

    Biedny p. Roman przecież on nie zmienił poglądów tylko PO się w nim nagle
    zakochała. Kariera godna pucybuta. Od (idioty) tak delikatnie krytykowany podczas
    swoich rządów do największego nagle Guru PO i to bez zmiany poglądów no,no
    podziwiać poczucie humoru.

  • nj(2013-01-18 11:14) Odpowiedz 00

    Koń dawno już nie nie miał procesu, czas by znów coś przegrał, ale dziad jakoś żyje, podwiesił się pod PO i zbiera ochłapy rzucone z pańskiego stołu.

  • pytanie(2013-01-18 11:13) Odpowiedz 00

    Jak tu wierzyć, że człowiek nie pochodzi od małpy?

  • xxx(2013-01-18 11:12) Odpowiedz 00

    Idzie do sądu założyć sprawę :) Koń który tak mówi to końfident :)

  • hihi(2013-01-18 11:11) Odpowiedz 00

    Dlugi Romek, jeszcze wiekszy idiota niz jego wzrost, wykorzystuje kazda okazje, zeby zaistniec medialnie. Postepuje dokladnie jak te dziwki, ktore gotowe sa ubrac sie kiczowato, albo rozebrac i pokazac doope, aby tylko o nich pisano: dobrze czy zle - obojetnie. Wazne, ze mowia i pisza, tak dlugo one "istnieja". Z Romkiem to samo. Zszedl facet na psy calkowicie. To nie ta klasa co jego ojciec, a juz o dziadku zupelnie nie wspominajac. Dziadek - to byl ktos. Wnuk - to pajac!