statystyki

Schetyna: Czy Morawiecki jako doradca Tuska informował go o kłopotach z luką VAT-owską? [WYWIAD]

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak12.04.2018, 07:31; Aktualizacja: 12.04.2018, 09:46
Są tylko emocje i agresja. To uniemożliwia rozmowę, a bez spokojnej rozmowy wyjście z tej sytuacji się nie uda.

Są tylko emocje i agresja. To uniemożliwia rozmowę, a bez spokojnej rozmowy wyjście z tej sytuacji się nie uda.źródło: PAP
autor zdjęcia: Leszek Szymański

Grzegorz Schetyna o koalicji PO z Nowoczesną i wspólnych kandydatach na Mazowszu, premierze, który powinien stanąć przed komisją do spraw VAT, oraz o przyszłości pomnika smoleńskiego.

Proszę dokończyć: Przegraliśmy w roku 2015, bo...

...bo nastąpiło zmęczenie po ośmiu latach rządu. A na końcu zabrakło zdecydowanej reakcji na aferę podsłuchową, zabrakło odpowiedzi zrozumiałej dla ludzi.

PiS może przegrać za rok, bo...

...elektorat jest, a będzie jeszcze mocniej rozczarowany ich postawą. Zaufał innemu PiS-owi i obietnicom wyborczym, że będzie praca, pokora, skromność.

Na jakim polu rozstrzygnie się rywalizacja z PiS w tej kadencji? To będą sprawy społeczne, zagraniczne, ideologiczne?

Nie będzie jednej przyczyny. Nikt się nie zajmuje PiS tak dobrze jak sam PiS. Dwa miesiące temu do głowy nam nie przyszło, że mogli sobie wypłacać nagrody w takiej skali lub zrobić z urzędu biuro podróży jak minister Anders.

W sobotę odbędzie się konwencja PiS. To okazja do odbicia w sondażach i powrotu na poprzednie tory.


Pozostało jeszcze 95% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (25)

  • młoda(2018-04-12 07:56) Zgłoś naruszenie 3918

    W dalszym ciągu myślą tylko o sobie a dla nas Polaków nic nie proponują.Dlatego też nie mają większych szans w nadchodzących wyborach.Teraz jest zasada-COŚ ZA COŚ i z wyborcami trzeba się dzielić a nie tylko łupić i zgarniać dla siebie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mocher(2018-04-12 08:17) Zgłoś naruszenie 269

    Jeszce więcej Schetyny, Niesiołowskiego w mediach. Będzie dobrze.

    Odpowiedz
  • podstawowa sprawa:(2018-04-12 08:09) Zgłoś naruszenie 2118

    Obecny premier Morawiecki nigdy nie był doradcą Tuska w sprawach podatkowych, ale przykładowo prof. Modzelewski (wdrażał ten podatek w latach 90-tych) opracował i wysłał za rządów koalicji POZSL opracowanie nt. przekrętów w podatku VAT. Niestety, jak wczoraj stwierdził, nie było jakiegokolwiek zainteresowania tematem ze strony ówczesnej władzy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xxx(2018-04-12 08:31) Zgłoś naruszenie 1913

    W roku 2006 za czasów rządu PiS powstał projekt ustawy o niekaraniu za niepłacenie VAT. Projekt przegłosowano w sejmie w kilka lat później głosami wszystkich partii w tym głosami 128 posłow Pis w tym Beaty "wystarczy nie kraść" Szydło. PiSowcy mają tyle samo za uszami co i PO, tylko teraz udają głupka, a lud przeważnie nie potrafi sprawdzić kto w sejmie za czym głosował.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • czytelnik(2018-04-12 09:19) Zgłoś naruszenie 1815

    jeszcze trochę, a Schetyna i jego wataha powiedza, że to wina Morawieckiego i PiS, że poprzednia koalcjia dopuszczała do afer i machlojek z vatem

    Odpowiedz
  • kicha(2018-04-12 09:04) Zgłoś naruszenie 1611

    Międlenie na ekranie dla zmydlenia oczu. trzeba POkazać że wszyscy inni są winni, bo nam nie powiedzieli... A my sami nic nie wiedzieliśmy, wszystko było w szufladach a my staliśmy, mrugaliśmy oczami i czekaliśmy na wytyczne z Berlina. ale teraz już na wszystkim się znamy i nie wolno nam obcinać poselskich diet, bo to będzie katastrofa, koniec demokracji i rządy jednostki, bla, bla, bla...

    Odpowiedz
  • Kos(2018-04-12 11:02) Zgłoś naruszenie 127

    PO pod Schetyną czeka efektowny zjazd po równi pochyłej ! Nie sposób pojąc co jeszcze musi się wydarzyć, aby platformersi zrozumieli, że Schetyna pozbawia ich szans w przyszłych wyborach. W kwietniowym rankingu rankingu IBRiS Schetynie nie ufa aż 61,8 proc. badanych. Ufa – zaledwie 18,1 proc. Niestety,ale on nie ma charyzmy i jest tragicznie chwiejny. Mowa ciała wszystko zdradza. Każdy powinien sobie zdawać sprawę do czego nadaje, a do czego się nie nadaje. Schetyniane pomysły to najlepsza gwarancja dla PiS na zwycięstwo w następnych wyborach. Kaczor chyba przeciera codziennie oczy ze zdumienia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • suweren(2018-04-12 09:41) Zgłoś naruszenie 1211

    Panie Schetyna, Czy ten Tusk oraz europosłowie odpowiadają z miliardowe inwestycje i podpisują takowe umowy? Nie? TO ZA CO ZARABIAJĄ TAK OLBRZYMIE PIENIĄDZE? ZŁODZIEJSTWO!!! I CO PAN Z TYM ZROBIŁ PRZEZ 8 LAT?! WY WSZYSCY JESTEŚCIE TACY SAMI, ZŁO-DZIE-JE!

    Odpowiedz
  • Przemo(2018-04-12 12:46) Zgłoś naruszenie 912

    Bezczelność tych ludzi z PO przechodzi ludzkie pojęcie. Od informowania premiera o luce w VAT jest minister finansów i podległy mu aparat skarbowy a także służby specjalne, które za czasów nierządów PO-PSL bezpośrednio podlegały Tuskowi. A wybory przegraliście, bo jesteście złodziejami, Aferałami, nieudacznikami i zakompleksionymi prowincjuszami, którzy za poklepanie na europejskich salonach po pleckach są w stanie poświęcić najważniejsze polskie interesy.

    Odpowiedz
  • Czy Polacy to kretyni Grzegorzu ?(2018-04-12 15:43) Zgłoś naruszenie 75

    Jak zwykle rżnie głupa Grzesio. Tak jak w Hazardowej.

    Odpowiedz
  • Alejaja(2018-04-12 11:27) Zgłoś naruszenie 68

    Schetyna to najśmieszniejszy błazen RP i największy hipokryta. Ale u niego to norma. Lej na pysk, a on i tak powie, że deszcz pada

    Odpowiedz
  • platnik vat(2018-04-12 14:44) Zgłoś naruszenie 58

    ryzego nie trzeba bylo o niczym informowac bo byl szefem tej calej mafi

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • cela(2018-04-12 13:07) Zgłoś naruszenie 59

    kiedy do celi ,,peło,,za przekrety

    Odpowiedz
  • uco(2018-04-12 10:04) Zgłoś naruszenie 515

    A wy geniusze platformiane nie wiedzieliście o tym ??? To co robicie jeszcze w Sejmie ???

    Odpowiedz
  • Robin(2018-04-12 14:28) Zgłoś naruszenie 46

    Jeszcze na was zagłosowałem ale tylko po to żeby PIS nie miał większości konstytucyjnej > Za co was nie lubię ? Za Zbycha, Mira, GRZECHA. Za babę od kręcenia lodów, za Pazure i innych złodziei. Za to ze przez 8 lat kradli 40 miliardów rocznie z Vatu ************** dziady wszystko Przez to PIS dziel nami rządzą

    Odpowiedz
  • 88(2018-04-12 09:58) Zgłoś naruszenie 34

    Gdyby przyjac ze Tusk to kolega Prezesa a POPiSUW to ta sama grupa kolesi ktora bije sie miedzy soba jedynie o stolki od lat i robia miedzy soba jedynie przetasowania to wtedy rozumiem dlaczego nic nie mozna nikomu udownic i tylko plotki sie

    Odpowiedz
  • ela(2018-04-13 10:08) Zgłoś naruszenie 01

    Nawet gdyby informował,to kto by go słuchał? Przecież tak jak w przypadku Amber Gold informowano p Tuska i co zrobiono? ano nic,ale jak mówił klasyk ,,wszyscy o wszystkim wiedzieli,,i co zrobili?

    Odpowiedz