Plan na media publiczne jest konsekwentnie realizowany, a obecne zmiany "doprowadzą do odebrania mediów publicznych politykom" - powiedział w czwartek w Studiu PAP europoseł Robert Biedroń. Dodał, że polityka to nie jest kwestia stylu, to jest kwestia skuteczności.

Jak powiedział współprzewodniczący Nowej Lewicy, zmiany w mediach są przeprowadzane po to, "żebyśmy nigdy więcej nie zobaczyli w mediach publicznych propagandy partyjnej". "Styl może budzić wątpliwości, ale nikt nie spodziewał się, że PiS odda media publiczne, które były tubą propagandową tej partii" - mówił współprzewodniczący Nowej Lewicy.

Nikt tak jak PiS nie zawłaszczył mediów publicznych

Robert Biedroń mówił też, że "nikt tak jak PiS nie zawłaszczył mediów publicznych". Polska dzisiaj w rankingach wolności mediów zajmuje 57. miejsce obok Burkina Faso i Papui-Nowej Gwinei - wskazał europoseł.

Sejm podjął we wtorek wieczorem uchwałę w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych, oraz Polskiej Agencji Prasowej, wzywającą Skarb Państwa do działań naprawczych.

Odwołanie prezesów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej

W środę resort kultury poinformował, że szef MKiDN Bartłomiej Sienkiewicz odwołał 19 grudnia dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej i Rady Nadzorcze. Minister powołał nowe Rady Nadzorcze spółek, które powołały nowe Zarządy Spółek.(PAP)

autor: Jarema Jamrożek

jam/ itm/