Pozostaję w klubie PiS - zadeklarował w rozmowie z PAP Wojciech Murdzek, który w środę złożył dymisję z funkcji sekretarza stanu w ministerstwie edukacji i nauki. Oprócz Murdzka w klubie PiS pozostają byli posłowie Porozumienia: Marcin Ociepa i Mieczysław Baszko.

Zdymisjonowany we wtorek z rządowych funkcji lider Porozumienia Jarosław Gowin zapowiedział w czwartek, że tworzy koło parlamentarne o tej samej nazwie.

Spośród 11 posłów, którzy jako przedstawiciele Porozumienia zasiadali dotąd w sejmowym klubie PiS, Marcin Ociepa i Mieczysław Baszko odeszli już z ugrupowania Gowina.

W rozmowie z PAP pozostanie w klubie PiS zadeklarował również Wojciech Murdzek. W środę złożył on rezygnację z funkcji sekretarza stanu w MEN, jaką sprawował z ramienia Porozumienia.

Obecnie koło Porozumienia tworzą posłowie: Jarosław Gowin, Michał Wypij (szef koła), Magdalena Sroka, Iwona Michałek, Stanisław Bukowiec oraz dotychczas niezrzeszona posłanka Monika Pawłowska. Do koła parlamentarnego będzie też należał senator Józef Zając - poinformował PAP rzecznik ugrupowania Jan Strzeżek.

Nie wiadomo jeszcze, jak zachowają się posłowie: Andrzej Gut-Mostowy, Grzegorz Piechowiak i Anna Dąbrowska-Banaszek, którzy dotąd jako posłowie Porozumienia zasiadali w klubie PiS.

W środę późnym wieczorem w Sejmie głosami m.in. trzech posłów Kukiz'15 uchwalona została nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, która nie pozwala na przyznawanie koncesji dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zdaniem wielu nowelizacja wymierzona jest w Grupę TVN, której udziałowcem jest amerykański koncern Discovery.

Nowelizację poparli też posłowie: Grzegorz Piechowiak, Wojciech Murdzek, Anna Dąbrowska-Banaszek oraz Mieczysław Baszko i Marcin Ociepa - którzy później odeszli z Porozumienia.