"Nowoczesna rozpoczyna dzisiaj w Warszawie akcję +Mapa potrzeb Warszawy+. Rozpoczynamy ją w każdej dzielnicy, dlatego że w każdej dzielnicy mamy swoje koła, mamy osoby, które działają, które rozmawiają z mieszkańcami" - podkreślił Rabiej na konferencji prasowej.

Dodał, że Nowoczesna chce rozmawiać z mieszkańcami stolicy o tym, co można zmienić w miejscach publicznych, w parkach, na ulicach, w najbliższym otoczeniu. Posłuży to partii do sfinalizowania prac nad "kompletną" strategią dla Warszawy, którą Nowoczesna chce przedstawić za 2 miesiące.

"Afera reprywatyzacyjna pokazała, że w Warszawie potrzebne są zmiany, potrzebny jest nowy porządek i trzeba go zacząć od rozmów z mieszkańcami. Mamy wrażenie, że tego było w Warszawie zdecydowanie za mało" - zaznaczył Rabiej.

Pytany przez dziennikarzy o to, czy jednym z elementów zmian w stolicy powinna być zmiana prezydenta, odpowiedział, że Nowoczesna nie dostrzega takiej potrzeby. "W Warszawie nie jest potrzebny zarząd komisaryczny, dobrze by było, żeby pani prezydent po wyjaśnieniu wszystkich kwestii związanych z aferą reprywatyzacyjną oraz ustanowieniu odpowiedniego nadzoru nad sprawami reprywatyzacji dokończyła swoją misję; wcześniejsze ruchy tutaj nie są potrzebne" - powiedział.

Poinformował również, że w poniedziałek Nowoczesna przedstawi założenia tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej. "Chcemy tutaj sięgnąć zarówno do doświadczeń zagranicznych jak i doświadczeń, które się już w Polsce sprawdziły" - podkreślił Rabiej. (PAP)