Ma ona powoływać dyrektorów i redaktorów naczelnych poszczególnych jednostek. Radę będzie powoływał Sejm, Senat i prezydent, a nadzór nad nią ma sprawować Sejm.
Posłanka dodała, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji będzie nadal działała jako regulator rynku, ma mieć "pewne kompetencje" w stosunku do mediów publicznych, ale nie będzie do nich należało wybieranie ich władz.
Trwają prace nad nową ustawą medialną. Wicepremier Piotr Gliński zapowiedział, że jej projekt będzie gotowy w grudniu.
Komentarze(6)
Pokaż:
NajnowszePopularneNajstarszewyć w całości wymienione. Przekaz ma być obiektywny, prawdziwy, niezależnie od tego czy jest pozytywny czy negatywny dla władz. Podobnie można postąpić z mediami prywatnymi. Od tego jest instytucja " etyki mediów" i wyrażania zgody na licencje. Jej przedłużanie lub nie, gdy świadomie fałszuje rzeczywistość. No i czas na zakończenie wspierania finansowego prywatnych mediów poprzez kierowanie doń różnych ogłoszeń publicznych władz centralnych i samorządowych. Tylko do prasy, TVP i niech publiczne media zarabiają na zleconych publikacjach urzędowych np. o przetargach, informacjach dla obywateli i firm itd.
Słowem odciąć od kasy propagandowe media w rodzaju G.Wyborcza. Zabrać " Rzeczypospolitą" prywaciarzowi Hajdarowiczowi / po jej nocnym przejęciu od ministra platfusów Grada na złość opozycji/
Już sam tytuł "Rzeczypospolita" to nie prywatna własność dogadanego cwaniaczka z Krakowa lecz dobro publiczne obywateli RP. Przepędzić na cztery wiatry skorumpowane lewactwo i liberałów z władz mediów.