Mariusz Kamiński zostanie ministrem-członkiem Rady Ministrów. Polityk PiS będzie w nowym rządzie koordynatorem służb specjalnych. Poseł i wieloletni polityk Prawa i Sprawiedliwości. Z wykształcenia historyk. Ma 50 lat.

Minister w Kancelarii Premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Inicjator utworzenia Centralnego Biura Antykorupcyjnego, a w latach 2006-2009 - jego szef. Został odwołany ze stanowiska przez premiera Donalda Tuska, a później postawiony przed sądem w związku z tzw. "aferą gruntową" z 2007 roku. Kamiński usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień przez CBA i popełnienia przestępstw podczas tamtej operacji. Wskutek afery, z rządu został odwołany Andrzej Lepper oraz rozpadła się koalicja PiS-Samoobrona-LPR. Wówczas to doszło do przedterminowych wyborów, które wygrała Platforma Obywatelska.

Kamiński nigdy nie przyznał się do zarzutów. W marcu 2015 roku został nieprawomocnie skazany na 3 lata więzienia oraz 10-letni zakaz zajmowania stanowisk publicznych. W listopadzie złożył apelację.

Poseł na Sejm kilku kadencji, w 1997 roku wybrany z list Akcji Wyborczej Solidarność, od 2001-go już jako kandydat PiS. W tym roku uzyskał reelekcję.

Od listopada 2011 roku jest wiceprezesem partii.

Na początku lat 90. działał w ROAD - Ruchu Obywatelskim Akcja Demokratyczna, utworzonym przez działaczy Solidarności. Pracował między innymi, w Departamencie Zagrożeń Wewnętrznych Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Głównym Urzędzie Ceł i Telewizji Polskiej. Był współtwórcą Fundacji "Pamiętamy" działającej na rzecz Żołnierzy Wyklętych. W latach 2001-2002 - wiceprezes Przymierza Prawicy, z którym później wstąpił do PiS.

W okresie PRL działał w opozycji antykomunistycznej, jako przedstawiciel tajnych organizacji studenckich brał udział w jednym z podzespołów Okrągłego Stołu.
Urodził się 25 września 1965 roku. Absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.