W Niemczech do wtorku wykryto 196 przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych. W poniedziałek po południu liczba zainfekowanych wynosiła 157.

AKTUALIZACJA - DANE Z 4.03.2020 INFORMUJĄ JUŻ O 240 PRZYPADKACH KORONAWIRUSA W NIEMCZECH.

Podległy rządowi federalnemu RKI, odpowiedzialny za zapobieganie i kontrolę chorób, przekazał, że zachorowania na Covid-19 potwierdzono w 13 spośród 16 krajów związkowych. Najwięcej, bo 103 przypadki, odnotowano w Nadrenii Północnej-Westfalii na zachodzie Niemiec, w Bawarii na południowym wschodzie stwierdzono 37 infekcji, w Badenii-Wirtembergii na południowym zachodzie - 28, w Hesji w środkowej części kraju - 12, w pozostałych landach wykryto od jednego do trzech zakażeń.

Większość pacjentów ma łagodne objawy. Berliński instytut podał także, że w przeważającej większości przypadków zainfekowani mieli wcześniej kontakt z innymi zakażonymi albo przebywali na obszarach zwiększonego ryzyka, gdzie już wcześniej potwierdzono występowanie wirusa.

Minister zdrowia Jens Spahn powiedział w poniedziałek, że do władz lokalnych należą decyzje o ewentualnym odwołaniu dużych zgromadzeń publicznych. Niektóre wydarzenia zostały już anulowane przez samych organizatorów - nie odbędą się m.in. Lipskie Targi Książki, Międzynarodowe Targi Rzemiosła w Monachium i Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie.

Do środy potwierdzono około 93 tys. przypadków zakażeń koronawirusem w ponad 60 krajach świata, a ponad 3,2 tys. zakażonych zmarło - w zdecydowanej większości w Chinach. W Europie najwięcej infekcji stwierdzono we Włoszech, gdzie odnotowano 2263 zakażeń i 79 zgonów.