PiS przygotowało specjalne kampanijne "PiS-busy", którymi już w niedzielę ruszy w Polskę promować swój program na wybory samorządowe. "PiS-busem" podróżować będą politycy Prawa i Sprawiedliwości, w tym premier Mateusz Morawiecki.

O akcji poinformował w niedzielę na Twitterze szef Komitetu Wykonawczego partii Krzysztof Sobolewski. "Ruszamy w Polskę z jasnym przekazem #DotrzymujemySłowa w rządzie #DotrzymamySłowa w samorządzie" - napisał.

Szef sztabu PiS Tomasz Poręba dodał w rozmowie z PAP, że tuż po niedzielnej konwencji samorządowej Prawa i Sprawiedliwości "PiS-bus" z szefem rządu na pokładzie uda się do Łowicza.

"PiS-busy" są niebieskie; widnieją też na nich biało-czerwone barwy polskiej flagi. Jest także logo Prawa i Sprawiedliwości (charakterystyczny orzeł w koronie), a także liczne hasła programowe partii, m.in. "Rodzina 500+", "Dostępność+", "Mieszkanie+", "300 dla ucznia", "Obniżenie wieku emerytalnego", "Drogi lokalne", "Wyższa stawka godzinowa", "Mała firma, mały ZUS", "Dotrzymujemy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie".

Niedzielna konwencja PiS rozpocznie się w południe w Warszawie. Według zapowiedzi Poręby zjazd ma nakreślić strategiczne kierunki długofalowych działań partii rządzącej. Zaplanowane są m.in. wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Morawieckiego, które dotyczyć będzie propozycji dla samorządów. Odsłonięte ma zostać także hasło wyborcze.

O "PiS-busie", który już w niedzielę na ruszyć w Polskę napisała też w niedzielę na swych stronach internetowych "Rzeczpospolita".

Ruszyła strona internetowa KonwojWstydu.pl, gdzie publikowane są informacje dotyczące samorządowców z PO i PSL oraz o wypłacanych przez nich nagrodach czy nadużyciach.

O tym, że strona KonwojWstydu.pl ruszyła poinformował w sobotę radny Sejmiku Mazowieckiego Radosław Fogiel (PiS). "Miarka się przebrała, trzeba w końcu pokazać #KonwójWstydu. Zobaczcie http://www.konwojwstydu.pl" - poinformował na twitterze.

Na stronie głównej znajduje się kilka elementów. Na górze widnieje baner z logo "Konwój wstydu PO PSL" ze zmodyfikowanym logo Platformy Obywatelskiej, gdzie wpisane są dwa loga Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz napis: "Pajęczyna chciwości TOTALNEJ OPOZYCJI oplotła samorządy".

Na górze strony są zakładki, które przekierują do poszczególnych działów. Są to: "Obniżanie wynagrodzeń", gdzie znajdują się informacje na temat obniżek uposażeń dla samorządowców zgodnie z ustawą. M.in. jest tam informacja o tym, że prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz miała obniżoną pensję o 24 zł, o czym zdecydowali radni miasta.

W zakładce "Nagrody w samorządach" znajdują się informacje na temat wypłacanych nagród. Tu również jako przykład wymieniona została Hanna Gronkiewicz-Waltz. Według strony, "w latach 2007-2013 warszawscy urzędnicy zajmujący się reprywatyzacją otrzymali nagrody w wysokości ponad 2,7 mln zł".

Natomiast w zakładkach: "Skandale w samorządach" i "Cela+" opisane są sytuacje, gdzie doszło do złamania prawa przez samorządowców związanych z Platformą Obywatelską i PSL-em. Jest tam informacja m.in. o b. sekretarzu PO Stanisławie Gawłowskim, który został oskarżony o przyjęcie łapówki w wysokości 175 tys. zł oraz dwóch zegarków wycenianych łącznie na 25 tys. zł.

Na stronie jest również zakładka: "Zgłoś nadużycie", gdzie poprzez formularz można zgłosić informacje na temat samorządowców oraz wyszukiwarkę, w której można wpisać nazwisko polityka i wyświetli się jego wynagrodzenie w spółkach samorządowych. Do każdej z podanych informacji na stronie umieszczone są odnośniki do źródeł skąd pochodzą informacje