Konstrukcja trochę przywodzi nam na myśl różnego rodzaju patenty i pomysły, które stosowała Agatha Christie, czyli w jednym miejscu zamykała bardzo wiele osób o zróżnicowanym charakterze, po to żeby je skonfrontować, po to żeby dialogi były barwne, po to żeby fabuła toczyła się wartko. Wtedy nawet kiedy jesteśmy przekonani, że wchodzimy na mieliznę i dłużyznę, z samego zderzenia tego, że spotyka się introwertyk z ekstrawertykiem mamy coś bardzo ciekawego.

Dziewięcioro nieznajomych

Do tego pomysłu możemy dołożyć bardzo ładną obsadę. Dziewięcioro nieznajomych to: Nicole Kidman, Melissa McCarthy, Luke Evans, Samara Weaving, Regina Hall, Michael Shannon, Bobby Cannavale, Manny Jacinto, Asher Keddie. Bobby Cannavale to jest ten sam typ, którego możecie kojarzyć z serialu Vinyl, który znalazł bardzo wielu zwolenników w Polsce i był ogromny płacz, kiedy nagle zniknął po pierwszym sezonie bez specjalnej kontynuacji, a przecież zapowiadało się wspaniale.

Bohaterów poznajemy w drodze, wybierają się do ciekawego ośrodka, w którym mają spędzić terapię, mają popracować nad sobą, mają wyjść odmienieni, mają zwalczyć własne demony. Przemyśleć, przepracować i wyjść zupełnie kimś innym. Ale jeżeli okazuje się, że prowadząca ośrodek Nicole Kidman ma bardzo, ale to bardzo niestandardowe metody dotyczącego tego, jak docierać do środka, psychiki, punktów, które bolą…

PODCASTY DGPtalk - POSŁUCHAJCIE!

Podcasty "DGPtalk: Po stronie kultury" znajdziecie także w serwisach: Spotify, iTunes Podcast oraz Google Podcast i aplikacjach: Lecton oraz Squid. Zapraszamy do subskrybowania!