9 grudnia 2001 roku zginęła Kathleen Peterson. Wtedy mało kto przypuszczał, że ta tragiczna okoliczność stanie się jednym z punktów wyjścia do nagrania dwóch bardzo ważnych seriali, jednego dokumentalnego, drugiego fabularnego. O nich dzisiaj w podcaście "DGPtalk: Po stronie kultury".

Co się stało z Kathleen Peterson?

Sprawa Michael Peterson, męża Kathleen Peterson była bardzo skomplikowana. Nie można było powiedzieć jednoznacznie, co się stało z Kathleen Peterson. Dlatego też powstał serial dokumentujący sprawę, w której Michael Peterson miał postawione zarzuty, w tym te najgorsze, czyli morderstwa, zabicia swojej żony. Ten serial to Schody, który można obejrzeć na Netflixie.

Wypadek, czy morderstwo?

Serial z bliska pokazuje, jak wyglądały emocje u Michael Peterson, jak wyglądały emocje u jego rodziny, w jaki sposób próbowano dociec prawdy, tego, co się stało z Kathleen Peterson. Czy rzeczywiście, jak twierdziła obrona doszło do nieszczęśliwego upadku ze schodów, czy jak twierdziła prokuratura i inna część rodziny Michael Peterson był osobą, która przyczyniła się do tego, a mówiąc wprost zamordowała Kathleen Peterson.

PODCASTY DGPtalk - POSŁUCHAJCIE!

Podcasty "DGPtalk: Po stronie kultury" znajdziecie także w serwisach: Spotify, iTunes Podcast oraz Google Podcast i aplikacjach: Lecton oraz Squid. Zapraszamy do subskrybowania!