„Miłość” – najnowszy album grupy Myslovitz

„Miłość”, bo nie tylko jest nienawiść. Teraz trzeba o tym przypominać na każdym kroku żebyśmy wszyscy nie zwariowali. Kompletnie nie sądziliśmy, że przyjdzie nam „Miłość” ogłaszać w takim kontekście, jaki mamy od tygodnia. Wychodzimy z piosenką pt. „Miłość” w takim czasie, a nie innym. Ten czas jest problemem. Każda rozmowa o tym, że masz nową piosenkę i jesteś ucieszony nie jest łatwa – mówi Przemysław Myszor, gitarzysta grupy Myslovitz.

Reklama

Kto leczy „lekarzy dusz”?

– Słuchamy swoich ulubionych zespołów i tam próbujemy się odnaleźć w tej całej sytuacji. Uleczyć, pocieszyć i zastanowić nad tym wszystkim, co się teraz dzieje, bo wiemy, że się dzieje bardzo źle. Trzeba być pełnym nadziei i myśleć, że to wszystko dla większości dobrze się skończy i dla tych ludzi, którzy tam cierpią z powodu wojny – mówi Myszor.

PODCASTY DGPtalk - POSŁUCHAJCIE!

Podcasty "DGPtalk: Po stronie kultury" znajdziecie także w serwisach: Spotify, iTunes Podcast oraz Google Podcast i aplikacjach: Lecton oraz Squid. Zapraszamy do subskrybowania!

Myslovitz to jeden z najważniejszych zespołów ostatnich 30 lat na polskiej scenie muzycznej. Grupa powstała w 1992 roku w Mysłowicach. Zespół ma w swoim dorobku 10 płyt, które sprzedały się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Przeboje, takie jak: Długość dźwięku samotności, Dla ciebie, My, Chłopcy, Scenariusz dla moich sąsiadów, Peggy Brown, Z twarzą Marilyn Monroe i wiele innych na stałe zagościły we wszystkich polskich stacjach radiowych.