Napęd hybrydowy. Panel dotykowy. Sterowanie gestem. Funkcja zdalnego przywoływania. To nie lista gadżetów bardzo drogiego samochodu, tylko zestaw, w który powinien być wyposażony dobry wózek rehabilitacyjny.

Napęd hybrydowy. Panel dotykowy. Sterowanie gestem. Funkcja zdalnego przywoływania. To nie lista gadżetów bardzo drogiego samochodu, tylko zestaw, w który powinien być wyposażony dobry wózek rehabilitacyjny – przynajmniej w wizji inżynierów z Politechniki Poznańskiej. Opracowali oni zestaw, za pomocą którego jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki można zamienić każdy wózek z napędem ręcznym w rasową hybrydę, w której siłę mięśni będą wspomagać silniki elektryczne. Do tego nowoczesne sterowanie za pomocą drążków, panelu dotykowego, a nawet – specjalnej rękawicy, dzięki której kontrolę nad wózkiem sprawuje się za pomocą uginania palców.

Zapraszamy do wysłuchania drugiego odcinka drugiego sezonu podcastu "DGPtalk: Eureka".

"DGPtalk: Eureka" to seria podcastów poświęconych polskiej nauce.

Będziemy starali się pokazać w nich czym zajmują się ludzie nauki nad Wisłą – bo zajmują się często absolutnie odlotowymi rzeczami. Dlatego wspólnie z autorami pokażemy przykłady kilku ciekawych projektów, które uzyskały już ochronę patentową. Podcast towarzyszy serii artykułów na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” publikowanych w ramach organizowanego wspólnie z firmą Polpharma konkursu „Eureka! DGP”.