Latem to jednak nie tylko szerokie, piaszczyste plaże, ciepłe wody Zatoki Gdańskiej czy najbardziej znane atrakcje jak najdłuższe w Europie drewniane molo oraz ulica Monte Cassino. To również miejsce wprost wymarzone do spacerów i rekreacji. Liczne tereny zielone, parki i rozległe lasy stanowią ponad połowę powierzchni miasta, zachęcając do aktywnego spędzania czasu.

Malownicze szlaki spacerowe, wytyczone w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym oraz usytuowane wzdłuż plaży parki – Północny oraz Południowy, to idealne miejsca schronienia przed słońcem, długich spacerów oraz różnego typu aktywności. Sopockie błonia to kolejny teren zielony z nieograniczonymi możliwościami rekreacji. Na rodziny wypoczywające z dziećmi czekają z kolei ciekawe place zabaw, położone na plaży oraz wśród zieleni i gwarantujące najmłodszym doskonałą przygodę podczas pobytu w Sopocie.

Przepisem na Sopot jest różnorodność. Bogata oferta aktywności, ścieżki rowerowe biegnące nad morzem, sporty wodne, tenis, jazda konna, siłownie pod chmurką i wiele innych atrakcji to gwarancja udanego urlopu, bez względu na pogodę.

Reklama

To miasto - uzdrowisko, w którym powietrze jest czyste przez cały rok i gdzie na spacerowiczów czekają malownicze fontanny – grzybki. Wypływa z nich solanka, wykorzystywana między innymi do inhalacji przy schorzeniach dróg oddechowych. Rozcieńczonej wody solankowej można spróbować w ogólnodostępnej Pijalni Wód Solankowych, znajdującej się na III piętrze Domu Zdrojowego.

Kultura oraz sztuka czekają na gości między innymi w zielonych przestrzeniach Opery Leśnej. Odbywające się tam koncerty i wydarzenia, w tej wyjątkowej lokalizacji nabierają niepowtarzalnego charakteru.

Tych, którzy cenią sobie piękno architektury, zachwycą ulice górnego Sopotu, gdzie podziwiać można ukryte w zieleni kamienice. Detale architektoniczne w większości odnowionych zabytkowych budynków i ich piękne położenie w spokojnej i cichej części miasta, spełnią oczekiwania wyjątkowego i pełnego wrażeń spaceru.

Entuzjastów sportów wodnych z całą pewnością zainteresuje oferta Sopockiego Klubu Żeglarskiego, UKS Navigo czy Sopot 34. Skorzystać można z windsurfingu, kitesurfingu, łódek czy katamaranów oraz podziwiać profesjonalistów biorących udział w regatach.
Warto również wybrać się na jedyny w Polsce Hipodrom nad morzem, skorzystać z oferty szkółek jeździeckich bądź obejrzeć zmagania najlepszych jeźdźców.

Bezpieczna baza hotelowa pozwala na wybór miejsca dopasowanego do potrzeb, oferta gastronomiczna zadowoli największych smakoszy, a ciekawe wydarzenia kulturalne i sportowe sprawią, że tu każdy znajdzie coś dla siebie i doświadczy czegoś nowego.

Więcej propozycji spędzenia udanego urlopu w Sopocie można znaleźć na: www.visit.sopot.pl

Sopocka plaża / Materiały prasowe