Motocykliści dotrą do miejscowości Rudki koło Lwowa, gdzie znajduje się polska parafia. Tam przekażą zebrane pieniądze na sfinansowanie przejazdu młodzieży do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

„Zamierzamy uzbierać pieniądze na opłacenie dwóch autokarów, które przywiozą młodzież na spotkanie z papieżem w Polsce. Tam naprawdę panuje bieda, chcemy osobiście spotkać się ukraińską młodzieżą, aby poczuli naszą polską gościnność. To być może będzie jedyny taki wyjazd dla tamtejszej młodzieży” – powiedział PAP Tomasz Tokarz z Forum Sądeckich Motocyklistów i współorganizator wydarzenia.

Wyjazd motocyklistów na Ukrainę to inicjatywa ks. Pawła Brońskiego z Nowego Sącza, który kiedyś pracował w parafii Rudki.

„Będzie to piękny gest i nasza cegiełka w organizacji Światowych Dni Młodzieży” – dodał Tokarz.

Motocykliści planują zwiedzanie Lwowa; chcą złożyć kwiaty na Cmentarzu Orląt.

„Dla mnie podróż motocyklem na Ukrainę będzie wspaniałą przygodą, ale i duchowym przeżyciem, bo będziemy się modlili podczas tej pielgrzymki w intencji Światowych Dni Młodzieży i wspomożemy finansowo tamtejszą młodzież, aby mogła cieszyć się spotkaniem z papieżem Franciszkiem w Krakowie” – powiedział PAP Piotr motocyklista jadący na Ukrainę.

ŚDM rozpoczną się 26 lipca w Krakowie; od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.(PAP)