Informację o tym, że targi w 2017 r. odbędą się na Podkarpaciu przekazał mediom w czwartek marszałek województwa Władysław Ortyl. Przez ostatnie dwa przebywał on na tegorocznej edycji targów, które odbywały się w Sewilli.

„Tam nawiązaliśmy wiele kontaktów, z firmami, przedstawicielami klastrów, ale przede wszystkim zapraszaliśmy wszystkich na następny rok na Podkarpacie. Europa Środkowa i Wschodnia jest ważnym miejscem, gdzie funkcjonuje przemysł lotniczy, a Dolina Lotnicza jest już znaną marką” - dodał.

Podkreślił, że targi są miejscem spotkania międzynarodowych potentatów branży lotniczej z lokalnymi dostawcami. Przyszłoroczna edycja będzie okazją do prezentacji przedsiębiorstw tworzących Dolinę Lotniczą. Stowarzyszenia skupia ponad 100 firm z tej branży, które zlokalizowane są w południowo-wschodniej Polsce.

Impreza odbędzie się maju 2017 roku, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. W jej programie znajdą się konferencje i panele poświęcone innowacyjnym badaniom i rozwojowi branży lotniczej, spotkania B2B oraz warsztaty.

Organizatorem Aerospace & Defence Mettings jest firma BCI Aerospace, która jest liderem w przygotowywaniu tego typu imprez dla przemysłu lotniczego i obronnego. Spotkania te są organizowane na całym świecie, w Sewilli już po raz trzeci. (PAP)