Ekspert: Orzeczenie TK nie będzie miało wpływu na rzeczywistość prawną

09.03.2016, 17:15; Aktualizacja: 09.03.2016, 17:35
Trybunał konstytucyjny

Trybunał konstytucyjnyźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Orzeczenie TK ws. nowelizacji ustawy o Trybunale autorstwa PiS nie będzie miało żadnego wpływu na rzeczywistość ustrojową - uważa politolog i redaktor miesięcznika "Nowa Konfederacja" Stefan Sękowski. W sensie politycznym będzie miała miejsce dalsza erozja pozycji TK - dodaje.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Reklama

Komentarze (5)

 • Inspektor rozsądku(2016-03-10 11:54) Zgłoś naruszenie 31

  Nie prezentuj po forach ciągle tego samego obłędu, tylko idz do roboty bo nawet minimalnej emerytury nie zobaczysz.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • zlot(2016-03-10 12:13) Zgłoś naruszenie 21

  Zakładając całkowicie hipotetycznie i abstrakcyjnie, że rząd uchwala ustawę, która zabrania orzekania przez TK. Ustawa ta w sposób ewidentny łamie Konstytucję RP. Ustawa ta jest zaskarżona np. przez RPO. Skarga trafia do TK, który po jej rozpatrzeniu stwierdza niezgodność ustawy z Konstytucją RP. Po wydaniu przez TK wyroku szef rządu oświadcza, że to nie była rozpraw tylko posiedzenie, i że TK orzekał na podstawie złej ustawy bo sejm uchwalił ustawę zakazująca orzekania przez TK i dlatego nie ogłosi tego orzeczenia. Dziękuję za uwagę.

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2016-03-10 08:30) Zgłoś naruszenie 25

  Gdzie byli Trybunalscy jak PO okradało ludzi zatrudnionych od 15 r życia (umowy o prace dla małoletnich -nie mieli wakacji ani ferii -Ich całe wolne to urlop pracowniczy ) i wielu takich co mają dodatkowo oprócz długiego stażu pracy nadpracowane nawet 1000 (dni - nie godzin ) w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych ( na blokach energetycznych w święta ) - na wszystkich zmianach -7dni w tygodniu -gdyż tak się pracowało za komuny i postkomuny na potrzeby energetyczne kraju-aby spłacać długi Polski.)z wieku emerytalnego .Polska spłacała zadłużenie dzięki dewizom uzyskanym z eksportu węgla i miedzi a do tego była potrzebna energia. Energetycy pracowali po 42 święta w roku więcej. Do tego dodajmy, że do 1998r (do chwili wstecznej zmiany Ustawy o emeryturach pomostowych) mieli więcej niż 15 lat pracy liczone wg starej ustawy w warunkach szkodliwych i niebezpiecznych (nie dostali jednak prawa do emerytury pomostowej -cofnięto już to na co zapracowali--gdyż na dzień wyznaczony w nowej ustawie nie posiadali często 25 lat pracy ogółem dlatego, że są młodsi od starszych którzy już są na tych emeryturach ,są młodsi ale bardziej spracowani. Złodzieje POlityczni ukradli takim ludziom wstecznie nawet 7 lat z wieku emerytalnego ,jakim prawem ? Nowa Ustawa stworzona przez Nich o emeryturach pomostowych to nie tylko katalog zamknięty rodzaju prac szkodliwych i niebezpiecznych ) jak by z góry zjedli wszystkie rozumy i nie podlega rozszerzeniu przez Sądy to jeszcze zawiera art 12 który nakazuje ze stażu pracy odliczać okres wszelkiej absencji w tym chorobowej czy wypadkowej także związanej z tymi warunkami pracy . Mało tego nie stosuje się zasady Konstytucyjnej równości stron wobec prawa czyli nie dolicza się (Ustawa tego nie przewiduje wprost – okresów pracy ponadnormatywnej a 1000 dni ponadnormatywnie przepracowane to praktycznie 5 lat pracy . Tak więc odlicza się dla przykładu 4 dni L-4 i 2 dni strajku a nie zalicza się 5lat czasu pracy ponadnormatywnej. Tacy Ignoranci tworzyli te przepisy. Pamiętacie że były już premier ogłosił :” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.. Jak to jest że pierwszy Ćpun uciekł tam gdzie dają emerytury w 62r życia . Kim jest ta Kopacz który popierając to wszystko , tak wielu ludzi skazała na egzystencje lub nie dożycie emerytury gdyż każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )-- bez renty ani emerytury. Gdzie byliście Wykształciuchy?jak Oni rzekomo w majestacie prawa okradali tak POtwornie tych ludzi

  Odpowiedz
 • KCH(2016-03-10 14:07) Zgłoś naruszenie 00

  Publicysta nie równa się ekspert. Mnogo ostatnio ekspertów lat 35, znanych z Frondy i innych prawicowych mediów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie