statystyki

Wyborczy sąd nad polityką migracyjną Merkel

autor: Bartłomiej Niedziński09.03.2016, 07:52; Aktualizacja: 09.03.2016, 08:23
Angela Merkel

Angela Merkelźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Jock Fistick

Największym zwycięzcą lokalnych wyborów w Niemczech będzie najpewniej radykalna partia AfD. Niedzielne wybory w trzech niemieckich landach będą najpoważniejszym politycznym testem dla Angeli Merkel od początku kryzysu migracyjnego. Słaby wynik jej CDU oraz spory wzrost poparcia dla antyimigranckiej Alternatywy dla Niemiec (AfD) – na co jasno wskazują sondaże – wzmocnią presję na niemiecką kanclerz, by zrezygnowała ze swego uporu w kwestii przyjmowania imigrantów.

Parlamenty krajowe wybiorą mieszkańcy dwóch południowo-zachodnich landów – Badenii-Wirtembergii, Nadrenii-Palatynatu – oraz znajdującej się na terenie byłej NRD Saksonii-Anhaltu. Łącznie w nich mieszka ok. 17 milionów osób, co stanowi jedną piątą całej populacji Niemiec, zatem wynik będzie istotnym wskaźnikiem nastrojów społecznych. A te nie są dobre. Wprawdzie w tak ustabilizowanym systemie politycznym jak niemiecki chadecja nie przestanie z dnia na dzień być czołową siłą polityczną, ale jej przywódcy o niedzieli myślą raczej z obawą.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (3)

 • sn(2016-03-09 15:25) Zgłoś naruszenie 10

  Pani Angela pośliznęła się na migrantach ,nie słuchając innych z UE. Po części można byto przewidzieć skutki lawinowego , niekontrolowanego napływu ludów ( w tym dużo terrorystów ) . Teraz są efekty(koszty) takiej polityki nie tylko dla Niemiec, ale dla wszystkich w UE. Dużo dobrego zrobiła dla UE , ale tu nie wyszło (zgubiło zadufanie) ,przykre ale prawdziwe.

  Odpowiedz
 • Adolf(2016-03-09 23:07) Zgłoś naruszenie 10

  Wyrzucić ją na śmietnik historii jak Hitlera z zakazem mówienia o niej

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2016-03-09 10:58) Zgłoś naruszenie 10

  Ciekawe , czy od tych 6 mld ojro , które ujnia wybeceluje sułtanowi , obowiązuje zwyczajowa prowizja ... I czy zwiększy się ona o przychody Turka ze sprzedaży "uchodźcom" tureckich paszportów ...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie