Komisja Europejska 13 stycznia omówi sytuację w Polsce

29.12.2015, 12:50
Komisja Europejska

Komisja Europejskaźródło: ShutterStock

13 stycznia Komisja Europejska omówi sytuację w Polsce. Kolegium komisarzy przyjrzy się wydarzeniom wokół Trybunału Konstytucyjnego. Jak poinformowała rzeczniczka instytucji, Komisja przygląda się wprowadzonym ostatnio zmianom „z zaniepokojeniem”.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (5)

 • dlaczego w 2012r. KE nie przyglądała się jak w....(2015-12-29 14:39) Zgłoś naruszenie 60

  Polsce okradano ludzi pracy i dyktatorsko wstawiono wydłużenie wieku 67 lat,przy tym zrobiono to z ludżmi,którzy byli tuż przed otrzymaniem wypracowanych emerytur/szczególnie w war.pracy szczególnej/.Ludzie po 45 latach pracy grzebią do dziś po śmietnikach,aby przeżyć.UE-dużo krzyczy na tematy równości płci a z drugiej strony nie zwraca uwagi na patologię byłego ustawodawcy gdzie POróżnił kobiety i mężczyzn oraz wprowadził niesprawiedliwość sPOłeczną,gdyż POróznił robotników i rolników w ustawie emerytalnej.Jednych nie dopuścił do emerytur a drugim otworzył furtkę prawną w POstaci 5-letniego okresu przejściowego aby mogli uzyskać wiek co inni nie mogli z tego skorzystać.Zrobiona w 2008r.ustawa o emeryturach POdmostowych w wykonaniu PO,POsiada dużo niesprawiedliwości i krzyków jakoś ze strony KE nie było słychać.POprostu naturalna eutanazja społeczeństwa Polskiego nie POwiodła się bo naród się przeciwstawił i wybrał PIS,dlatego nikt niema prawa egzekwować demokracji w Polsce,tymbardziej UE.

  Odpowiedz
 • Magda(2015-12-29 15:56) Zgłoś naruszenie 30

  Ręce precz od Polski!

  Odpowiedz
 • krol(2015-12-29 16:57) Zgłoś naruszenie 20

  WON - tyle chciałem powiedzieć UE. Wara od Polakow i demokratycznie wybranej władzy,wara od Polakow,którzy wybrali taką drogę i chcą takich właśnie zmian.Polacy chcą rozliczenia 8 lat rządów kolesi,przekretów,afer,pożyczania i surowego ukarania winnych

  Odpowiedz
 • Mark(2015-12-29 22:16) Zgłoś naruszenie 00

  Dzisiejszy komentarz relacji Sejm - Prezydent- Trybunał niezwykle interesująco i chyba nowatorsko, wobec dotychczasowego jednostronnego monologu mediów skomentowała w rozmowie z red. Gawryluk w TV Polsat, w końcu lewicowa, a nie pisowska, konstytucjonalistka, b. Eurodeputowana prof . UŚ Grabowska. Powiedziała m.in., że Prezes Trybunału Rzepliński i sam Trybunał nie ma racji aby debatować i rozstrzygać wyrokiem 12 stycznia nad odrzuceniem Ustawy PiS o Trybunale, bo niby na jakiej podstawie prawnej, pyta Pani Profesor.? Trybunał nie ma prawa rozpatrywać jednostkowych decyzji Sejmu, bo nie taka jest jego rola. Ma analizować zgodność Ustaw z Konstytucją, a nie ingerować i rozpatrywać, którzy to sędziowie, z 18 są prawidłowo wybrani, a którzy nie. Podpuszczanie przez polityków, b. prezesów, aby to sędziowie "zastrajkowali" i kierowali się tylko literą Konstytucji /opinie b. MS. Budki, prezesa Rzeplińskiego, Zolla, Cimoszewicza czy E.Łętowskiej w G.Wyborczej/, prof. Grabowska uznaje za nieodpowiedzialne i niezgodne z Konstytucją, która to zgodnie z odpowiednimi jej artykułami, których oni nie dostrzegają lub świadomie pomijają, zmusza Trybunał do działania na podstawie ustaw, które uchwala Sejm. Rozwiązanie problemu widzi w koniecznym dialogu na linii Prezydent - Trybunał itd. Słowem jakieś nowe spojrzenie na rozdmuchiwany w mediach konflikt i to osoby kompetentnej, konstytucjonalistki, która powinna być zaproszona np. przez Prezydenta do otwartej rozmów zespołu, grupy osób,na temat relacji Prezydent- Parlament - Trybunał.

  Odpowiedz
 • Mark(2015-12-29 22:18) Zgłoś naruszenie 00

  Dzisiejszy komentarz relacji Sejm - Prezydent- Trybunał niezwykle interesująco i chyba nowatorsko, wobec dotychczasowego jednostronnego monologu mediów skomentowała w rozmowie z red. Gawryluk w TV Polsat, w końcu lewicowa, a nie pisowska, konstytucjonalistka, b. Eurodeputowana prof . UŚ Grabowska. Powiedziała m.in., że Prezes Trybunału Rzepliński i sam Trybunał nie ma racji aby debatować i rozstrzygać wyrokiem 12 stycznia nad odrzuceniem Ustawy PiS o Trybunale, bo niby na jakiej podstawie prawnej, pyta Pani Profesor.? Trybunał nie ma prawa rozpatrywać jednostkowych decyzji Sejmu, bo nie taka jest jego rola. Ma analizować zgodność Ustaw z Konstytucją, a nie ingerować i rozpatrywać, którzy to sędziowie, z 18 są prawidłowo wybrani, a którzy nie. Podpuszczanie przez polityków, b. prezesów, aby to sędziowie "zastrajkowali" i kierowali się tylko literą Konstytucji /opinie b. MS. Budki, prezesa Rzeplińskiego, Zolla, Cimoszewicza czy E.Łętowskiej w G.Wyborczej/, prof. Grabowska uznaje za nieodpowiedzialne i niezgodne z Konstytucją, która to zgodnie z odpowiednimi jej artykułami, których oni nie dostrzegają lub świadomie pomijają, zmusza Trybunał do działania na podstawie ustaw, które uchwala Sejm. Rozwiązanie problemu widzi w koniecznym dialogu na linii Prezydent - Trybunał itd. Słowem jakieś nowe spojrzenie na rozdmuchiwany w mediach konflikt i to osoby kompetentnej, konstytucjonalistki, która powinna być zaproszona np. przez Prezydenta do otwartej rozmów zespołu, grupy osób,na temat relacji Prezydent- Parlament - Trybunał. Właściwie to samo mówi Ziobro, ale to się jakoś nie przebija w mediach, bo to jest ... Zb. Ziobro, ten z PiS, który...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie