Szef MSZ Luksemburga: Sytuacja w Polsce coraz bardziej przypomina działania podejmowane przez reżimy dyktatorskie

23.12.2015, 17:46; Aktualizacja: 23.12.2015, 17:59

Szef MSZ Luksemburga krytykuje Polskę za planowane zmiany w funkcjonowaniu Trybunału Konstytucyjnego, nie szczędzi też gorzkich słów rządowi Prawa i Sprawiedliwości. Jean Asselborn stwierdził, że jeśli sytuacja w Polsce nadal będzie rozwijać się w tym kierunku, to organy Unii Europejskiej powinny zareagować.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR

Reklama

Komentarze (12)

  • Polak(2015-12-23 21:38) Zgłoś naruszenie 184

    Facet sie niepokoi bo Polska do tej pory utrzymywala Zachod,w tym Luksemburg,to wlasnie ich bogactwo bierze sie z okradania Polski

    Odpowiedz
  • DZIADEK-62 LATA -STAZ 47 LAT-16 WARUNKI SZKODLIWE(2015-12-23 18:59) Zgłoś naruszenie 171

    GDZIE BYLES JAK OKRADANO EMERYTOW,GDZIE BYLES JAK MATKI WYRZUCALI Z BIEDY I ZABIERALI DO DOMOW DZIECKA.GDZIE BYLES JAK SOBIE ROZDAWALI CO ROKU SETKI MILIONOW NA NAGRODY.GDZIE BYLES JAJLUDZI TRAKTOWANO GORZEJ JAK PSY.PRACOWALEM W OCHRONIE ZA 2,90.GDZIE BYLES JAK TUSK NAKAZAL PRACA DO 67 ALE NIE DOTYCZY MUNDUROWYCH.JAKO TO JEST POLSKA SZLACHTA SIE OBRARZA ZA DRUGI SORT A KIM BYL DLA NICH ROBOTNIK SMIECIEM.PRZED WYBORAMNI ROZDAWALI SOBIE WYSOKIE GAZE.NARUD Z TEGO NIC NIE DOSTAWAL TYKO MAFJA.CZLOWIEKU GZDIE BYLES JAK LUDZIE ZARABIALI GROSZE.

    Odpowiedz
  • EWA(2015-12-23 18:17) Zgłoś naruszenie 162

    A ja uważam, że Polska powinna zareagować na dyktat Niemiec i UE w sprawie nielegalnych imigrantów. Na pozbawianie państw suwerennych decyzji, kogo chcą u siebie gościć. Na dyktat sprawowany przez KE. Na język nienawiści stosowany przez unijnych bezczelnych urzędasów, grożących zmuszeniem Polski siłą do przyjmowania muzułmańskich najeźdźców. Jednak powinniśmy wystąpić z UE.

    Odpowiedz
  • A gdzie ten koszerny pajac (2015-12-23 20:46) Zgłoś naruszenie 142

    był, jak przez 8 lat kradli złodzieje z parti Ryżego Matoła?

    Odpowiedz
  • czytelnik(2015-12-24 07:27) Zgłoś naruszenie 121

    czytam Wasze komentarze i bardzo mnie cieszy, że wszystkie są w podobnym tonie, czyli ktoś kłamie, że jesteśmy podzieleni. WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • koncerny z luksemburga kwicza(2015-12-24 00:16) Zgłoś naruszenie 122

    smieszne kraiki UE, trzesa sie ze strachu bo w Polsce rodzi sie prawdziwa demokracja :) im bardziej kwicza tym lepszy mam humor :) bo to znaczy, ze stajemy sie krajem wolnym, niepodleglym.... wreszcie obywatele zaczynaja miec wplyw na swoj los....

    Odpowiedz
  • sa(2015-12-23 23:17) Zgłoś naruszenie 101

    UE niech pogoni najpierw lobbistów ok.10 tys (France prasa) tzw. nakręcaczy za grubą kasę , aby oligarchowie koncernów , finansiera -banków, dyrektywami UE w czymkolwiek nie narażona była na szwank. Stworzono pod nosem dla nich kanały przerzutowe(tyle lat trwało) omijające podatki państw(gdzie powstał dochód) przez Cypr,Luksemburg, Kajmany i inne raje podatkowe za 1-2 %podatku , zamiast w danym kraju np. w RP płacić podatki CIT 8 19%+19% dywid. Spółek kapitałowych. Rocznie z RP wypompowano ok.46 mld (a korzystały te firmy ze szpitali,dróg, policji,sądów, ochrony wojska, administracji UG/M,ZUS itp) i co na to ten Pan "szlachetny", gdzie była moc UE,czy wydano blokujące to zło dyrektywy ?????. Niech się nie ośmiesza!!

    Odpowiedz
  • panie a gdzie pan był jak Tusk reżimowo...........(2015-12-24 08:48) Zgłoś naruszenie 92

    zniwelował prawa do zabezpieczeń społecznych jakim jest emerytura i wysłał ludzi po 40 latach pracy na śmietnik aby przeżyć????????W Polsce było głośno a Tusk reżimowo bez konsultacji czynników społecznych zaprowadził wraz TK nierówność płci i sprawiedliwości społecznej.

    Odpowiedz
  • garfield(2015-12-23 20:28) Zgłoś naruszenie 93

    niech przestana oglądać DW bo tam tylko relacje z Polski za pośrednictwem tvn 24, a swoją droga to Polska jest niepodległa i nic im do tego co robimy u siebie

    Odpowiedz
  • noo(2015-12-24 09:25) Zgłoś naruszenie 80

    Pomieszkaj luksembursi lewaku w takiej np. Rosji to zobaczysz co to jest dyktatura. A wg. kto to jest ten Asselborn zeby zaberac glos w sprawach suwerennego, demokratycznego kraju?

    Odpowiedz
  • bolo(2015-12-24 09:33) Zgłoś naruszenie 17