Chcą zawiesić Węgry w prawach członka UE. Za "niedemokratyczne i ksenofobiczne" działania

30.11.2015, 17:46; Aktualizacja: 30.11.2015, 17:57
Viktor Orban

Viktor Orbanźródło: Bloomberg

Komisja Europejska zarejestrowała inicjatywę obywatelską, która ma na celu zawieszenie Węgier w prawach członka Unii. Oznacza to, że organizatorzy akcji mogą teraz zacząć zbierać podpisy. Mają na to rok.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • Polak patriota(2015-12-01 00:00) Zgłoś naruszenie 30

    czym wy się przejmujecie UE wam coś daje wolne żarty na każde 100zł wpłacone wraca tylko 17zł więcej (117zł) a warunków i biurokratów od zatrzęsienia. Myślisz że Polska zbankrutuje przez te 17 zł wolne żarty. Orban to gość szacun.

    Odpowiedz
  • KALIF(2015-11-30 18:36) Zgłoś naruszenie 30

    Bruksela mści się na Orbanie za opór ws. imigrantów!
    Polska musi zdecydowanie przeciwstawić się represjom Brukseli wobec Węgier, bo następnych „chłopcem do bicia” może być nasz kraj. Nie wolno zostawić Węgier samych!musimy byc SOLIDARNI

    Odpowiedz
  • Ksenofobia to fikcja.(2015-11-30 22:57) Zgłoś naruszenie 20

    A to ciekawe. Bo właśnie pewien sprzedawca broni w USA wywiesił napis, ze zabrania muzułmanom robienia u siebie zakupów. Wniesiono oskarżenie przeciw niemu do Sądu i co, i nic. Sąd Federalny powołał się na poprawkę do Konstytucji USA i sprawę oddalił, powołując się na konstytucyjną wolność słowa.

    Żeby było jeszcze fajniej to CI ,którzy kupią u tego sprzedawcy broń przeciw muzułmanom, dostają 25% zniżki i tarcze z sylwetką dżihadysty..
    A w Polsce RPO chce karać obywateli za słowa 'Polska dla Polaków " itp.
    Oznacza to , że w/g prawa i Sądu w USA, w UE oraz w Polsce łamane są prawa konstytucyjne i wolność słowa.

    Odpowiedz
  • ekonom(2015-12-01 09:48) Zgłoś naruszenie 20

    to że Orban myśli przede wszystkim o swoim państwie, o tym aby Węgry nie zalali islamiści oraz żeby koncerny handlowe UE nie wywozili bezkarnie zarobionych pieniędzy na Węgrzech nalezy ich ukarać bo odważyli się sprzeciwić w niektórych sprawa rządzącym w unii, dlaczego tak nie podskakują Cameronowi, bo boją się, że Wielka Brytania może im podziękować za wspołpracę

    Odpowiedz
  • Najprawdziwszy Polak(2015-11-30 19:26) Zgłoś naruszenie 20

    Wyjście z Unii to sukces,powód do chwały,coś wspaniałego,najlepsza rzecz jaka może przydarzyć się Węgrom,a my musimy gnić w tym idiotyźmie a kaczyżm zapuści tam jeszcze większe korzenie

    Odpowiedz
  • A Maks z Krakowa wszczął inicjatywę(2015-11-30 18:52) Zgłoś naruszenie 20

    obywatelską, coby Niemcy wykluczyć z Unii. I na moje oko ten milion podpisów zbierze z palcem w 'pie.

    Odpowiedz
  • pikuś(2015-12-01 08:42) Zgłoś naruszenie 20

    Polska obecnie dużo korzysta na członkostwie w EU, ale jeśli mają nam zatruć społeczeństwo Islamem i innymi elementami społecznymi, które w dalszej (a w Szwecji już raczej bliższej) perspektywie zniszczy potęgę gospodarczą niektórych krajów EU, stworzy ogromne problemy społeczne, w czasie głębokiego kryzysu może doprowadzić do pogromów, to lepiej jeśli nas wyrzucą.

    Odpowiedz
  • Te, pisarz @176.102.184.*,(2015-11-30 21:39) Zgłoś naruszenie 10

    na czkawkę najlepsze jest wstrzymanie oddechu na 5 minut.

    Odpowiedz
  • Glupota jest podobna do smierci ... NIEODWRACALNA(2015-11-30 21:11) Zgłoś naruszenie 12

    Niedługo i w Polsce zaczną zbierać podpisy pod petycją
    do europejskich ORGANÓW o uznanie Polski za ... PIS-landię.
    Premier polskiego Rządu OSTENTACYJNIE usunęła flagę UE
    ze swoich ... publicznych monologów do prasy (a ... nie do rzeczy).
    Samo narzuca się powiedzenie marszałka J. Piłsudskiego ;
    "WAM KURY SZCZAC PROWDZAĆ,
    A NIE POLITYKĘ... ROBIĆ"

    Odpowiedz
  • Cicho, ...sza ... !!!(2015-11-30 21:30) Zgłoś naruszenie 13

    Komisja Europejska i inne ORGANA Unii europejskich, nie powinny jeszcze narzekać ...
    ORBAN to ... "mały PIKUŚ" w stosunku do ... polskiego "KIEROWCY z tylnego siedzenia"
    "KIEROWCA" oświadczył przed wyborami, ze Polska może być ... drugą KOREĄ
    I pewnie niedługo będzie ... drugą KOREĄ, tyle, ze ... PÓŁNOCNĄ,
    potrzeba jeszcze kilka posiedzeń Sejmu ... o PÓŁNOCY i podpisów ustaw... o PÓŁNOCY.

    Odpowiedz
  • biedny(2015-11-30 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    a ile płacą za podpis?

    Odpowiedz
  • "rozwoj" po pisransku(2015-11-30 23:20) Zgłoś naruszenie 02

    A kolejna bedzie putinowska polsza

    Odpowiedz