Jest pomysł wyrzucenia kilkunastu krajów ze strefy Schengen, w tym Polski

19.11.2015, 20:34
Za pomysłem utworzenia ministrefy Schengen stoi Holandia, która chce w ten sposób kontrolować napływ imigrantów i osób ubiegających się o azyl. To ona zaproponowała, by Kraje Beneluksu, Niemcy i Austria zacieśniły współpracę i gwarantowały swoim obywatelom swobodne przemieszczanie się.

Za pomysłem utworzenia ministrefy Schengen stoi Holandia, która chce w ten sposób kontrolować napływ imigrantów i osób ubiegających się o azyl. To ona zaproponowała, by Kraje Beneluksu, Niemcy i Austria zacieśniły współpracę i gwarantowały swoim obywatelom swobodne przemieszczanie się.źródło: ShutterStock

Jest pomysł stworzenia ministrefy Schengen. Kilkanaście krajów, w tym Polska, znalazłoby się poza nią. To oznacza, że Polacy nie mogliby się cieszyć podróżami po krajach Unii przy podniesionych szlabanach granicznych. Musieliby przechodzić kontrole na przykład na granicy z Niemcami. Jutro w Brukseli ta sprawa może być poruszona na spotkaniu unijnych ministrów spraw wewnętrznych, choć nie ma jej w programie spotkania.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (37)

  • spoko...koko ?????(2015-11-19 20:48) Zgłoś naruszenie 20

    grajmy razem...tym razem...

    Odpowiedz
  • sic(2015-11-19 20:55) Zgłoś naruszenie 30

    Niezła propozycja. Polakom i obywatelom 21 innych krajów będą przykładowo podczas kontroli na lotnisku w Niemczech nakazywali zdejmować obuwie i skarpetki, a wielotysięczne fale imigrantów z Azji i Afryki będą przekraczały granice nawet bez podstawowych dokumentów osobistych. Robi się ciekawie...

    Odpowiedz
  • polak(2015-11-19 21:06) Zgłoś naruszenie 22

    I dobrze nie tak dawno PO w dupe wchodzilo Merkelowej, olac unie bo to jest dopiero banda zlodzieji, polaczki myśleli, ze Pana Boga za nogi zlapalo, unia to samo zlo, Polska tylko dla Polakow.Tusk wybzykal was wszystkich sprzedal pol Polski, i co smieliscie sie z PiSu a mieli rację

    Odpowiedz
  • cd(2015-11-19 21:39) Zgłoś naruszenie 11

    Do Polski wpuszczono wycofaną w Holandii smrodliwą hodowlę norek, szczurów i zezwolono na wcześniej niedopuszczalne zatruwanie środowiska oraz odzieranie zwierząt ze skór. Do Polski z Holandii docierają narkotyki i zwyczaje osobliwości i wynaturzeń. To głównie Holandia, Niemcy i Francja sprowadziły do Europy ze swoich kolonii islamistów.

    Odpowiedz
  • Notanymore(2015-11-19 23:30) Zgłoś naruszenie 112

    Wiem jedno.
    Przy tak bezdennie naiwnej polityce imigracyjnej takich krajów jak te z ministrefy, to Polska sama powinna zamknąć wszystkie swoje granice.
    Chyba, że dogadamy się z Czechami, Słowacją i Węgrami - wtedy my też możemy stworzyć naszą ministrefę. Ale do nas żadni pseudo uchodźcy wjeżdżać nie będą.
    Czy będą jakieś ministrefy czy nie - nie ważne. Ważne żebyśmy zaczęli chronić swoje granice.
    Koniec strefy Schengen w obecnym kształcie to bardzo dobra wiadomość!

    Odpowiedz
  • emigracji(2015-11-20 00:19) Zgłoś naruszenie 00

    Fajne tak trzymać.

    Odpowiedz
  • ppp(2015-11-20 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    no! to bardzo dobra wiadomość, wreszcie granice będą chociaż trochę chronione

    Odpowiedz
  • bogu(2015-11-20 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Unia upadnie.

    Odpowiedz
  • Polak(2015-11-20 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    tylko niech to działą w obie strony, a nie tak jak z wizami do USA, my we własnym kraju musimy pisać do ambasady USA w języku angielskim, a po drugie może to wyjść na dobre, tylko niech nie narzucają nam "kwoty" imigrantów

    Odpowiedz
  • Stefan(2015-11-20 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego Polską rządzą imbecyle? Obudźcie się wreszcie Rodacy!
    Konsekwencją wstąpienia Polski do UE było wyprowadzenie z naszego kraju kapitału. Największym skarbem narodu są jego obywatele oraz trwałe dobro materialne, w tym ziemia i fabryki. Polska straciła ok. 4000000 obywateli (licząc tych co wyjechali i tych, którzy dzięki temu urodzili się na obczyźnie) oraz przemysł: stocznie, huty, cukrownie, kopalnie itd. Ziemię zabiorą nam teraz. Media są w 90% zachodnie. Mamy raptem 3 banki z przewagą polskiego kapitału. W zamian dostaliśmy pieniądze na pierdoły typu szkolenia, na inwestycje, które nie generują dochodu a jedynie zadłużają samorządy i państwo.
    Czas się obudzić! Odpowiedzieć na pytanie co będzie PO UE? Polska jest dziś krajem neokolonialnym. Nikt się z nami nie liczy i gdy będzie taka potrzeba zostaniemy sami jak palec w d… Niemcy i ruski wąchają się poza naszymi plecami z francami. USA i angole chcą tylko interesu. Polska jako kraj mocny i stabilny nie jest im do niczego potrzebna. Żałość jedynie człowieka ogarnia jak te miernoty, bez wykształcenia, bez znajomości języków obcych reprezentują ten doświadczony zbrodnią kraj.

    Odpowiedz
  • daaad(2015-11-20 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    z przyjemościa opuszczę strefę shengen

    Odpowiedz
  • vae(2015-11-20 10:29) Zgłoś naruszenie 01

    Bla bla bla. Bliżej nieokreślone osoby, coś tam sobie mówią. Jak tak zrobią to osobiście będę przez zieloną granicę przeprowadzał muslimów do niemiec.

    Odpowiedz
  • Pawczyk(2015-11-20 10:41) Zgłoś naruszenie 31

    mam ich strefę w głębokim poważaniu i wcale nie mam ochoty tam jeździć, w Polsce jest tyle pięknych miejsc i nie wiem czy życia wystarczy żeby je zobaczyć :)

    Odpowiedz
  • Serio?(2015-11-20 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    Jaka kara? Go for it Europe!

    Odpowiedz
  • Kara na dzisiejsza zdeprowana UE juzprzyszla GENDE(2015-11-20 11:47) Zgłoś naruszenie 10

    Oczywiscie, koniec z Neokolonializmem w Europie Putina i Merkiel !!! Strachy na Lachy ? ? ?
    Strachy, kogo strasza? Spokojnych Europejczykow tz. nas, czy uciekinierow, a dla Mafii terorystow WOLNA DROGA , zaproszenia i wsparcie ? ? ?
    SZOK, ogromny szok, Kulti-Multi jest PLAJTA , mordercy sprowadzeni aby mordowali Katolikow, morduja nieoczekiwanie prowokatorow i chlebodawcow z Kulti-Multi. Gender jest PLAJTA, i co robic? Komuno Libertynska ?
    W siedzibie NACZELSTWA Unii Europejskiej panuje ROZWOLNIENIE, Tusk jest na wylocie a nastepcy brak !!!
    W szeregach PO, Petru, SLD czy PSL występuje ogromna frustracja po utracie rządów. Myśleli, że będą u władzy zawsze i dalej będą systematycznie doprowadzać Polskę do stanu "...kamieni kupy", przy jednoczesnym jej okradaniu i jej niszczeniu. Zachowuję się tak jakby decyzja Polaków odsuwających ich na boczny tor nic dla nich nie znaczyła, tak jak nie znaczyła w czasie całych ich rządów. Są zszokowani.

    Odpowiedz
  • piotr trybunalski #aka# nalski-trybu(2015-11-20 11:53) Zgłoś naruszenie 23

    Polska powinna sie skupic na wspolpracy z krajami podobnymi do siebie, czechy, slowacja, wegry, rumunia, blgaria i z nimi zacisniac wspolprace, handel.. nie dogonimy nigdy niemiec, francji anglii pod wzgledem gospodarczym bedac z nimi w ukladach UE, poniewaz ona na to nie pozwola.
    Wyjscie z UE wcale nie jest takie zle dla Polski w perspektywie 15 lat, nasz kraj jest katolicki, nasze wartosci sa wartosciami ktore powstaly poprzez rozlew krwi naszych rodakow w przeszlosci, kraje EU zachodnie nie maja tak jak my dlatego pozwalaja sobie na polityke Multikulturalna, ktora ich zniszczy.. Nie mowiac juz o tym ile jest warty pieniaz jak jest rozdawany za darmo !! € !!
    Polacy wyciagneli juz wnioski z przeszlosci gdzie bylo dokladnie tak samo przed 2 wojna w przypadku Rosjan.. ich tez mielismy 'oczekiwac'.
    Dlatego moim zdaniem, Pakt z Francja i UK w czasie wojny mial dawac nam takie samo zludne poczucie bezpieczenstwa jak teraz UE! a co bylo, to wszyscy wiemy.
    Polska powinna zostac przy PLN i grupe wyszechradzka powiekszyc o podobne kraje gospodarczo.. dalo by to prawdziwa i szczera przyjazn.

    Lepiej byc rownym posrod podobnych - niz nikim wsrod najlepszych!

    Co do emigrantow? Bez pracy nie ma kolaczy, taka bajka byla o bodajze zajacu i lisie.. no nie wazne.
    Poznajmy kulture osob, ktore chca tu przybyc, tak samo jak Ministerstwo nakazuje Polakom zaznajomic sie z kultura krajow do ktorych my udajemy sie na wakacje! Tylko taka roznica, ze oni nie na 2.3 tyg tylko by sie osiedlic.

    Polski rzad powinien przeanalizowac z jakich pobodek poprzednin rzad naobiecywal tyle skoro wiedzial zte poprzez swoja polityke nie zostanie dalej przy wladzy... kto na oslabieniu Polski zyskal najwiecej - wsrod Polakow.

    I tak, jestem za zniesieniem strefy schengen dla Polakow, nie przeszkadza mi to, powaz kiedys to bylo nortmalne i nikt na tym nie ucierpial, nikomu nie przysparzalo klopotow, 15 min na granicy nie gra roli, jezeli nie czerpiesz korzysci z drobnego przemytu to tez Ci pewnie zwisa.

    Rowniez chce podziekowac --- Strazy Granicznej RP -- za ich ciezka prace i poswiecenie, za ich odwage i determinacje, wobrazcie sobie ich prace w skorcie, latacie po lasach i szukacie szemranych ludzi, kltorzy neiwiadomo po co chca sie tutaj dostac, nie chca sie meldowac, nie wiadomo co przy sobie maja... WIELKIE DZIEKI,

    Policji nie moge podziekowac, poniewaz nie bronia nas, nie sprawiaja ze czujemy sie bezpiecznie i pewnie.. tylko interesow Partyjnych, a tak samo jak my chodza do tych samych sklepow, dzieci ich do tych samych szkol, zony do tych samych salonow pieknosci 'plakac mi sie chce gdy o tym mylse'... i wybaczam Wam bo nie wiecie co czynicie.. ale pytam po czyjej staniecie stronie gdy Polacy beda Was potrzebowac?!

    Odpowiedz
  • Ojciec wszystkich POLAKÓW(2015-11-20 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    HAHAHAHA! "Holandia, która chce w ten sposób kontrolować napływ imigrantów i osób ubiegających się o azyl" W jaki niby sposób??? Co za barany w tej UE. Dla mnie nie robi to problemu zatrzymywanie się na granicy do kontroli. Akurat do Polski najwięcej uchodźców (czyt. emigrantów) przyjeżdża hahahaha. To Niemcy powinny być wyrzucone ze strefy Shengen razem z krajami przygarniającymi emigrantów, w których już jest ich cała masa. Stop islamizacji europy!

    Odpowiedz
  • FFFF(2015-11-20 13:30) Zgłoś naruszenie 12

    KARA ZA NIEPRZYJMOWANIE UCHODŹCÓW?
    WOLNE ŻARTY.
    UNIA CHWIEJE SIĘ W SWOICH PODSTAWACH - DĄŻENIA IZOLACJONISTYCZNE UK, DĄŻENIA IZOLACJONISTYCZNE HOLANDII I "SPÓŁKI" , UNIA KATEGORII A I B??

    HAHAHA.

    PIERD.. UCZESTNICTWO TAK 'RÓWNEJ' EUROPIE.

    Odpowiedz
  • ERRTG(2015-11-20 13:47) Zgłoś naruszenie 10

    I słusznie, byle odpowiadać pięknym za nadobne i każdego obywatela "Nowego Shengen" wpuszczać tylko z wizą, tak jak do rosji wiza z ambasady albo do swidania.

    Odpowiedz
  • Lex(2015-11-20 14:29) Zgłoś naruszenie 02

    I bardzo dobrze, wole chwile poczekac na granicy niz miec ciapatych zna socjalu za sasiadow. Cyrk na sali.

    Odpowiedz