Jest pomysł wyrzucenia kilkunastu krajów ze strefy Schengen, w tym Polski

19.11.2015, 20:34
Za pomysłem utworzenia ministrefy Schengen stoi Holandia, która chce w ten sposób kontrolować napływ imigrantów i osób ubiegających się o azyl. To ona zaproponowała, by Kraje Beneluksu, Niemcy i Austria zacieśniły współpracę i gwarantowały swoim obywatelom swobodne przemieszczanie się.

Za pomysłem utworzenia ministrefy Schengen stoi Holandia, która chce w ten sposób kontrolować napływ imigrantów i osób ubiegających się o azyl. To ona zaproponowała, by Kraje Beneluksu, Niemcy i Austria zacieśniły współpracę i gwarantowały swoim obywatelom swobodne przemieszczanie się.źródło: ShutterStock

Jest pomysł stworzenia ministrefy Schengen. Kilkanaście krajów, w tym Polska, znalazłoby się poza nią. To oznacza, że Polacy nie mogliby się cieszyć podróżami po krajach Unii przy podniesionych szlabanach granicznych. Musieliby przechodzić kontrole na przykład na granicy z Niemcami. Jutro w Brukseli ta sprawa może być poruszona na spotkaniu unijnych ministrów spraw wewnętrznych, choć nie ma jej w programie spotkania.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (37)

  • hhiihh(2016-06-23 01:35) Zgłoś naruszenie 11

    popieram, my nie wyjedziemy ale do nas też nikt nie przyjedzieXD szczególnie ciapateXD

    Odpowiedz
  • zendack787(2015-11-24 00:02) Zgłoś naruszenie 33

    Takiego Chu...jesteśmy skazani na zachód bo to oni wygrali IIWŚ i oni dostali ogromną pomoc z USA .Dzięki temu poszli z technologią do przodu i teraz mają to wszystko opatentowane .Są właścicielami prawie wszystkich koncernów my jedynie możemy być ich tanią siłą roboczą pracując w ich filiach w Polsce i całej Europie.
    Polska nie jest właścicielem żadnej większej korporacji liczącej się na świecie w branży tech.
    A jak coś ktoś wymyśli to zaraz znajdują się "przyjaciele" z zachodu lub wschodu co chcą to wykupić .

    Odpowiedz
  • BatOnik(2015-11-21 10:37) Zgłoś naruszenie 24

    A może tak olać UE i formalnie zrobić unie z v4 a reszta niech nas prosi o dołączenie? Nie ciskać się do ruskich bo my im konfliktowo ani nie zagrażamy ani do niczego nie jesteśmy potrzebni, nie kleic siędo hamerykańców bo oni jak przyjdzie co do czego i tak nas bedą mieć głęboko. Nikt nas wtedy nie bedzie straszył Putinem i nikt nie będzie nam składał dziwnych obietnic i sprzedawał złom za grube pieniądze. Jesteśmy samowystarczalni. Nie lubie PO ale jakimścudem udało im się zrobić najwiekszy wzrost PKB w europie, więc coś o tym świadczy. Ktoś powie że to dzięki UE bo daje pieniądze, pytanie ile my oddaliśmy do UE...Dla mniej ogarniętych, sprostowanie - Mój sąsiad chce sobie zrobić mały ogródek, jakieś marchewki, rzodkiew etc... Tylko szkoda mu kasy na to, inne wydatki etc.. No to mu mówie, Janek ja mam 5 ogródków i jeszcze bede zakładał, chcesz? Przyłącz się. Janek sie przyłącza. Daje mi 1tys. jakichś tam z kosmosu opłat. Ja mu za to daje 500 z przeznaczeniem na ogródek. Janek jest zadowolony bo ma ogródek za "moje" pieniądze :) Kysz mnie z tą unią.

    Odpowiedz
  • Polak(2015-11-21 10:17) Zgłoś naruszenie 21

    no to mamy demokrację w UE, jak się nie podporzadkujesz to cię wywalimy

    Odpowiedz
  • Loco(2015-11-21 00:28) Zgłoś naruszenie 13

    I bardzo dobrze! Granica Schengen na Odrze! Ci, co chcieli wjechać do Europy, już wjechali. Teraz się pokiszą, np. w Holandii (tam "lubią" ciemnoskórych imigrantów) i będą chcieli znaleźć bardziej chrześciańskie warunki życia. A tu Schengen! Polska nie przyjmuje. Polska nie przyjmuje też ewentualnych przesiedleńców z USA, a powinna nie przyjmować też amerykańskich poganiaczy imigrantów. Right or wrong -- this is my country!

    Odpowiedz
  • gitara(2015-11-21 00:11) Zgłoś naruszenie 02

    pewnie w strefie mini Schengen będą kraje, gdzie jest największy odsetek muzułmanów i będą mogli się swobodnie po tych krajach przemieszczać a do PL nie wjada ot tak ( chyba :)) Przynajmniej się ochronimy przed brodaczami z zachodu

    Odpowiedz
  • Arturo(2015-11-20 23:52) Zgłoś naruszenie 32

    I tak mi na tym nie zależy niech sobie robią mini-schengen , przynajmniej granice będą kontrolowane .

    Odpowiedz
  • aaa(2015-11-20 23:08) Zgłoś naruszenie 11

    taaak ??!! a kto ich zaprosił ??? mam nadzieję że Niemcy też zostaną wyrzuceni..

    Odpowiedz
  • Taw(2015-11-20 20:12) Zgłoś naruszenie 43

    To raczej nie o to chodzi "ciut rozumku" My musimy się zgodzić na kwoty emigrntów na które naciskają Niemcy a oni granicę ZU wię może my zrobimy sami sobie schengen z węgrami i nie będziemy nikogo wpuszcać

    Odpowiedz
  • ciut rozumku(2015-11-20 19:11) Zgłoś naruszenie 81

    Nie mam nic przeciwko. Najwyżej chwila dłużej na granicy, a może choć trochę bezpieczniej. To broń obosieczna, Nie tylko Polacy jeżdzą do Niemiec. Niemcy i inni, szczególni, byliby kontrolowani na granicy polskiej.

    Odpowiedz
  • widi(2015-11-20 18:43) Zgłoś naruszenie 72

    a niech spierd...ją

    Odpowiedz
  • roberto(2015-11-20 18:24) Zgłoś naruszenie 12

    dokładnie w Polsce i w wielu krajach politycy zaczeli mysleć i liczyc kase nie dla drenazu Polski przez niemcow

    Odpowiedz
  • bubek(2015-11-20 17:15) Zgłoś naruszenie 12

    Widocznie przestraszyli sie osiedlenia w Polsce paru tysiecy nieznanego pochodzenia uciekinierow bliskowschodnich...A swoja droga warto utworzyc u nas "mini-Schengen" dla towarow z tych krajow. Powinni miec lepsze zaopatrzenie dla swych obywateli i mieszkancow pochodzenia bliskowschodniego aby jakos uglaskac ich i odciagnac od dzialalnosci terrorystycznej.

    Odpowiedz
  • lelek(2015-11-20 16:18) Zgłoś naruszenie 45

    Do Lex. Nie wiem ile masz lat ale ja to przerabiałem jak Polska nie była jeszcze w Schengen. Stałem po 6 godzin na granicy a celnicy grzebali w moich torbach. Dzisiaj mogę jechać w interesach na zachód bez problemu i to mi się podoba.

    Odpowiedz
  • polonus(2015-11-20 15:45) Zgłoś naruszenie 12

    Wyrzućmy parę firm zachodnich i supermarketów z Polski , ograbili Polske z przemysły, a teraz "murzyn zrobił swoje murzyn jest wolny "

    Odpowiedz
  • Polak(2015-11-20 15:15) Zgłoś naruszenie 42

    Ale tu chętnych do wystąpienia Polski z Unii i stworzenia mini RWPG bez Rosji. Szabelki w ruch. Pewnie, jak wyrzucą nas ze strefy to wprowadzimy wizy dla nich. A oni to oknami, drzwiami i przez zieloną granice pchają się do nas a my ich za karę nie będziemy też wpuszczali. Niech stoją na naszej granicy i pokazują swoje paszporty z wizami. A tych 2-3 dziennie to chyba nasza służba ( myślę, że wzmocniona na granicach z krajami zachodu, szczególnie Niemcami ) da sobie radę odprawić i dokładnie prześwietlić. A do historii Polska przejdzie jako kraj, któremu udało sie rozwalić tak żmudnie budowaną Unię Europejską. Brawo. Gratuluję pomysłów. Ale to pomysły wywodzą sie z głów które nosa poza granice Polski nigdy nie wychylały. Faktycznie im nie zależy. ten raz w zyciu jak jednak się zdecydują to mogą stać w kolejce po wizę i te kilka godzin czekać na granicy na odprawę. A może zapytać tych Polaków co jeżdżą po Europie co oni o tych pomysłach sądzą ? Przecież to też Polacy i maja prawo się wypowiadać.

    Odpowiedz
  • mua(2015-11-20 15:13) Zgłoś naruszenie 31

    Jak to.. Tyle immingrantow jest juz w Niemczech oni tak moga pozostac a my mamy miec utrudniony wjazd? To sie kupy nie trzyma!

    Odpowiedz
  • Lex(2015-11-20 14:29) Zgłoś naruszenie 02

    I bardzo dobrze, wole chwile poczekac na granicy niz miec ciapatych zna socjalu za sasiadow. Cyrk na sali.

    Odpowiedz
  • ERRTG(2015-11-20 13:47) Zgłoś naruszenie 10

    I słusznie, byle odpowiadać pięknym za nadobne i każdego obywatela "Nowego Shengen" wpuszczać tylko z wizą, tak jak do rosji wiza z ambasady albo do swidania.

    Odpowiedz
  • FFFF(2015-11-20 13:30) Zgłoś naruszenie 12

    KARA ZA NIEPRZYJMOWANIE UCHODŹCÓW?
    WOLNE ŻARTY.
    UNIA CHWIEJE SIĘ W SWOICH PODSTAWACH - DĄŻENIA IZOLACJONISTYCZNE UK, DĄŻENIA IZOLACJONISTYCZNE HOLANDII I "SPÓŁKI" , UNIA KATEGORII A I B??

    HAHAHA.

    PIERD.. UCZESTNICTWO TAK 'RÓWNEJ' EUROPIE.

    Odpowiedz